کد خبر: 72646

متولی موقوفه نوریه کرمان:

متولی موقوفه نوریه کرمان گفت: بیمارستان نوریه کرمان با راه‌اندازی بخش اعصاب و روان، دیالیز و پرتودرمانی توسعه می‌یابد.

به گزار کرمان خبر ، حجت‌الاسلام علی هاشمیان شامگاه شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات بیمارستان نوریه کرمان که با حضور استاندار کرمان برگزار شد، با تاکید بر اینکه این موقوفه عام‌المنفعه و برای تامین مخارج درمان بیماران است، اظهار کرد: کل درآمدهای موقوفات نوریه از باغات و کشاورزی است که این درآمدها صرف نگهداری و حفاظت از موقوفات و مازاد آن صرف درمان بیماران می‌شود.

وی با اشاره به اینکه همچنان بیمارستان موقوفه نوریه کرمان فعال است، افزود: این مرکز درمانی دارای بخش‌های مختلف عمومی، زنان، طب اسلامی و سنتی، دندانپزشکی، سونوگرافی، آزمایشگاه و داروخانه است که کلیه هزینه‌های درمانی آن با تعرفه بسیار پایین‌ از بیماران اخذ می‌شود.

متولی موقوفه نوریه کرمان با بیان اینکه قصد داریم در آینده با افزایش تعداد تخت‌های بیمارستان نوریه به 100 تخت، بخش‌های اعصاب و روان، دیالیز و پرتودرمانی را در آن فعال کنیم، گفت: انتظار می‌رود با حمایت استاندار کرمان و دانشگاه علوم پزشکی مجوزهای لازم برای توسعه بیمارستان نوریه اخذ شود.

حجت‌الاسلام هاشمیان با تاکید بر اینکه بیمارستان نوریه کرمان ماهیانه 30 میلیون تومان هزینه و تنها 20 میلیون تومان درآمد دارد، تصریح کرد: این زیان به سبب پایین بودن تعرفه‌های درمان بیماران است که هر ماهه از محل درآمدهای موقوفه نوریه تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌شود تا دو سال آینده 50 درصد بیماران بیمارستان نوریه به شکل رایگان درمان شوند، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در آینده‌ای نه چندان دور کلیه هزینه‌های درمانی در این مرکز درمانی رایگان شود.