کد خبر: 72672

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: فضاهای مازاد آموزشی استان کرمان به شکل اجاره به مؤسسات و مدارس غیردولتی با رعایت کلیه مسائل حقوقی واگذار می‌شوند.

به گزارش کرمان خبر؛ ابراهیم جهانگیری  در جلسه شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: فوق العاده شغل آموزگاران و شاغلین دوره ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان از محل صرفه جویی نیروی انسانی قابل پرداخت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، بیان کرد: کلیه مدارس استان نسبت به برنامه‌ریزی درباره برنامه کلاسی، شورای دبیران، آموزگاران و شورای انجمن اولیا و مربیان در فرصت باقی‌مانده تا بازگشایی مدارس اقدام کنند.

جهانگیری از آمادگی استان کرمان برای بازگشایی مطلوب مدارس در مهرماه امسال خبر داد و افزود: باورمان بر این است که هر لحظه‌ای از حضور دانش آموزان در تعلیم و تربیت و فعالیت‌های مرتبط با آن تأثیر بسزایی در روند کار مطلوب آنان دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خطاب به مدیران ادارات آموزش و پرورش سراسر استان، گفت: صدور ابلاغ برای کلیه فرهنگیان استان بایستی واقعی باشد و از صدور ابلاغ‌های صوری خودداری شود.

جهانگیری با اشاره به مسائل و مشکلات ادارات آموزش و پرورش شهرستان‎ها و مناطق در سال تحصیلی جدید، تصریح کرد: باید با گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شروع سال تحصیلی جدید، آغاز سالی پرنشاط برای دانش آموزان همراه با خاطرات ماندگار را رقم زد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بر ثبت نام دانش آموزان در سامانه سناد، دعوت از خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس در روز نخست سال تحصیلی، برگزاری جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها و نیز بازگشایی منظم مدارس تاکید و خاطرنشان کرد: فضاهای مازاد آموزشی به شکل اجاره به مؤسسات و مدارس غیردولتی با رعایت کلیه مسائل حقوقی واگذار می‌شوند.

تسنیم