کد خبر: 72696

کرمان خبر گزارش می دهد:

با همه تبحری که ده نمکی در فتح گیشه های سینما دارد، این شب ها او «معراجی ها» را به شبکه یک آورده تا این بار مخاطب عام تری را جذب کند.

پس از آنکه بار دیگر مسعود ده نمکی با نسخه سینمایی «معراجی ها» جان تازه ای به سینمای نیم جان ایران بخشید، این شب ها نسخه سریالی آن میهمان خانه های مردم شده است.

هر چند سریال معراجی ها تنها چند قسمت ابتدایی خود را روی آنتن شبکه یک سیما برده است اما واکنش هایی که پس از پخش همین قسمت ها نیز در شبکه های اجتماعی دیده شده، نشان از استقبال بالای مردم دارد.

دهنمکی روزنامه نگاری بود که حالا همان حرف ها را در قالب فیلم می زند. او پس از چند فیلم مستند تصمیم گرفت اثری سینمایی خلق کند که محصول آن شد اخراجی ها 1 که به اعتقاد بسیاری بهترین اثر ده نمکی است، پس از آنکه مسعود سینمای ایران با استقبال خوب مخاطبان روبرو شد نسخه بعدی اخراجی ها را نیز ساخت و پس از آن هم در اخراجی ها 3 با موضوع سیاست های پس از جنگ به ویژه انتخابات ریاست جمهوری اثری دیگر خلق کرد، اثری که با تحریمهایی مواجه شد، تحریم هایی به دلیل نوع نگاه ده نمکی به سیاست که با زبان طنز بسیاری از واقعیتهای تلخ جامعه سیاسی ایران را به تصویر کشید که به سود برخی نبود.

ده نمکی پس از سه گانه اخراجی ها سراغ موضوعی عرفانی و اجتماعی رفت و در رسوایی هم با زبانی دیگر حرفهایش را با مردم زد، حرفهای بسیار ارزشمندی که رسوایی توانست به خوبی در جامعه تبیین کند و در کمترین نگاه، توانست در برابر فیلم سینمایی مارمولک، در مسیر اصلاح نگاه جامعه را به قشر روحانی و دیندار تلاش نماید.

اما این پایان کار مسعود در سینمای ایران نبود. حالا او با دو نسخه سینمایی و سریال «معراجی ها» به عرصه هنر بازگشت و بار دیگر با استقبال میلیاردی مخاطب روبرو شد.

هر چند فروش میلیاردی آثار دهنمکی چشم حسودان را کور کرده اما به نظر می رسد وی راه و رمز برقراری ارتباط با مخاطب را خوب بلد است که گویا دیگر فیلمسازان این راه را بلد نیستند، راهی که ده نمکی را محبوب سینماداران و مردم کرده است.

با همه تبحری که دهنمکی در فتح گیشه های سینما دارد، این شب ها او «معراجی ها» را به شبکه یک آورده تا این بار مخاطب عام تری را جذب کند. مخاطب خاصی که در سینما برای دیدن فیلم های دهنمکی هزینه می کرد امروز در کنار مخاطب عام به تماشای نسخه سریالی «معراجی ها» نشسته است.

بر اساس این گزارش نسخه سریال «معراجی‌ها» به طور کامل با نسخه سینمایی آن متفاوت است و داستان این دو اثر هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارد. هر چند در طول داستان فیدبک هایی از نسخه سینمایی آن نیز برای مخاطب به تصویر کشیده می شود اما نکته ای که حائز اهمیت به نظر می رسد این است که مخاطبی که نسخه سینمایی آن را ندیده، نباید نگران باشد چرا که داستان ها در اوج ارتباط با هم، از یکدیگر جدا هستند.

سراج