کد خبر: 72700

کرمان خبر؛

در نوبت دوم مجمع عمومی فوق‌العاده‌ی خانه‌ی مطبوعات کرمان، اساس‌نامه‌ی جدید با تغییراتی در عضویت اعضای اصلی به تصویب رسید.

در نوبت دوم مجمع عمومی فوق‌العاده‌ی خانه‌ی مطبوعات استان کرمان، اصلاح بندهایی از اساس‌نامه‌ی جدید خانه‌ی مطبوعات به تصویب اعضای حاضر رسید.

 

ابراهیم یزدی، رییس خانه‌ی مطبوعات در این نشست که با حضور یک پنجم اعضا رسمیت پیدا کرد، با اشاره به تغییرات و اصلاحاتی که در مباحث عضویت و خبرنگاری در چند بند از اساس‌نامه‌ ایجاد شده است، گفت: با تصویب این بندها از این پس اساس‌نامه‌ی جدید، دستورالعمل عضویت در خانه‌ی مطبوعات قرار خواهد گرفت.

محمد لطیف‌کار، نایب رییس مجمع عمومی نیز با تاکید بر این‌که علاوه بر اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، روزنامه‌نگاران نیز باید مفاد اساس‌نامه‌ی خانه‌ی مطبوعات را رعایت کنند، گفت: روزنامه‌نگاران باید برای رفع بسیاری از مشکلات فعلی، اساس‌نامه‌ را به طور کامل، مطالعه و در صورت لزوم، حقوق خود را مطالبه کنند.

لازم به ذکر است؛ در این جلسه اصلاح و تغییر مواد 21، 42 و44 اساس‌نامه‌ی خانه‌ی مطبوعات در خصوص شرایط عضویت هفت عضو اصلی خانه‌ی مطبوعات و خبرنگاران عضو و هم‌چنین منابع مالی خانه‌ی مطبوعات، مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

داشتن حداقل مدرک کارشناسی برای عضویت و تعیین مبلغ 20 هزار تومان به عنوان حق ورودی و عضویت سالانه از جمله موارد بندهای مذکور است.
هجرت