کد خبر: 72861

با کوله باری از انتظار

یک راننده بود که در ۲۹ سالگی همسر و ۵ فرزند کوچکش را به خدا سپرد و راهی جبهه شد. اما بعد از عملیات خیبر دیگر بازنگشت. این‌ها را خانواده «شهید رجبعلی طاهر خوزانی» از او روایت می‌کنند.

به گزارش کرمان خبر از  پایگاه خبری شهدای ایران؛ 

اهل خمینی شهر اصفهان بود. یک راننده بود که در 29 سالگی همسر و 5 فرزند کوچکش را به خدا سپرد و راهی جبهه شد. اما بعد از عملیات خیبر دیگر بازنگشت. این‌ها را خانواده «شهید رجبعلی طاهر خوزانی» از او روایت می‌کنند. شهیدی که  پیکرش بیست و چند سال بعد از شهادت در جریان عملیات تفحص پیدا شد. اما استخوان‌های بی نشانش به عنوان شهید گمنام در پادگان امام علی(ع) به خاک سپرده شد. 8 سال پس از تدفین طول کشید تا آزمایش DNA و تطبیق ژنتیکی هویت او را اعلام کند و به خانواده پیام آمدنش را برساند.


و خانواده حالا بعد از 31 سال دوری از شهیدشان، اینجا به پادگان امام علی(ع) آمده‌اند تا با او ملاقات کنند. پدر و مادر که سال‌ها پیش از دنیا رفته‌اند اما همسر، خواهران، برادران و فرزندان شهید از اصفهان برای دیدار با شهید به تهران سفر کرده‌اند و با کوله باری از سخت‌های انتظار با او درد و دل می‌کنند.

 همسر و خواهر شهید طاهر خوزانی

بچه‌های پادگان، از چند روز قبل فضا را آماده استقبال از خانواده تنها شهید گمنام مدفون در آنجا کرده‌اند. از تهیه نمایشگاه دفاع مقدس و یادبود شهیدان هشت سال جنگ تحمیلی تا اسپند دود کردن و آمادگی و تمرین گروه مارش نظامی همه نشان از جنب و جوش حاصل از عشق به شهیدان را داشت.

 برادران شهید طاهر خوزانی

مزار شهید طاهر خوزانی با یادبودی زیبا در محوطه پادگان می‌درخشید. نام و تصویر شهدای هشت سال دفاع مقدس در طرفین مزار شهید بخشی از ساختمان زیبای این یادمان بود. و سنگ اصلی مزار گویی از زمین همچون چشمه‌ای جاری می‌جوشید.

 خانواده با استقبال گرم مسئولین و نظامیان پادگان وارد می‌شوند و خود را روی مزار یوسف گمگشته‌شان می‌اندازند. شهیدی که سال 62 از اصفهان به جزیره مجنون اعزام شد و حالا در تهران آرمیده است. عکس شهید را در آغوش گرفته‌اند و با او سخن می‌گویند. همه شان به اتفاق یک چیز را در مصاحبه‌ها اعلام می‌کنند اینکه: این اواخر دیگر از بازگشتش ناامید شده بودیم که خود را به ما نشان داد.

حالا این خانواده 31 سال انتظارشان را با هم مرور می‌کنند و اشک می‌ریزند. مداح فضا را گرم‌تر و روحانی‌تر می‌کند و می‌خواند: گلی گم کرده‌ام می‌بویم او را/ به هر گل می‌رسم می‌بویم او را... روضه اباعبدالله الحسین(ع) و اشک برای اهل بیت امام حسین(ع) دل‌های بی قرار آن‌ها را آرام‌تر می‌کند. گرگ و میش هوا در آستانه غروب آفتاب حال و هوای دیگری به این مراسم دیدار می‌دهد.

 خواهر و فرزند شهید طاهر خوزانی

در ادامه مراسم تب و تاب سینه زنی و زمزمه زیباترین ابیات تکراری: کجایید ای شهیدان خدایی/ بلاجویان دشت کربلایی/کجایید ای سبکبالان عاشق/ پرنده طرز مرغان هوایی...آوای اذان مغرب بلند می‌شود و جمعیت حاضر در مراسم در جوار مزار شهید نماز جماعت را آغاز می‌کنند.

 فرزند شهید طاهر خوزانی

«شهید رجبعلی طاهر خوزانی» یکی از شهدای گمنامی است که 8سال پس از تدفین، به تازگی هویت پیکر او از طریق آزمایش DNA شناسایی شد. «شهید رجبعلی طاهر خوزانی» فرزند قنبر علی متولد سال 1334 است؛ وی درسال 62 در منطقه عملیاتی مجنون به مقام رفیع شهادت نائل آمد؛ این شهید بزرگوار در سال 85 به عنوان شهید گمنام در پادگان امام علی(ع) تشییع و تدفین شده بود.