کد خبر: 72886

امام جمعه کرمان:

امام جمعه کرمان با بیان اینکه باید بحران آب در استان کرمان مهار شود، گفت: در مسئله آب استان ۲۰ سال پیش تذکر دادم، اما پیگیری نشد و امروز باید تدبیری برای رفع این بحران اندیشیده شود.

به گزارش کرمان خبر؛ آیت‌الله سید یحیی جعفری در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، اظهار کرد: تاکنون نیروی انتظامی اقداماتی خوبی را برای امنیت استان انجام داده است.

وی با گرامیداشت هفته دهه کرامت، افزود: مقام معظم رهبری از روز تولد امام محمد باقر(ع) تا روز عید غدیر را به عنوان دهه کرامت نامگذاری کرده‌اند، بنابراین این هفته از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان و امام جمعه کرمان با اشاره به فرموده حضرت علی(ع) مبنی بر اینکه در همه حالات باید از انسان‌ها علم، دانش و حکمت را فراگیریم، گفت: حرف منطقی و صحیح از هر فردی که گفته شد را باید بپذیریم و الگوی زندگی خود قرار دهیم.

آیت‌الله جعفری با اشاره به اهمیت علم و دانش، بیان کرد: عالمی که جامعه از علمش در هر رشته‌ای از علوم مختلف بهره‌مند شود، فضیلتش بیشتر از 70هزار نفر عبادت‌کننده در نزد پروردگار است.

وی با بیان اینکه اگر علم و دانش و  آگاهی در جامعه وجود نداشته باشد، افراد موفق نخواهند بود، تصریح کرد: باید مسئله علم و دانش در رأس امور قرار گیرد.

امام جمعه کرمان خاطرنشان کرد: احادیث و روایات ائمه معصومین(ع) را باید با آب طلا بر سردر مراکز بزرگ عالم نصب کرد که جامعه بشری بدانند مکتب اسلام و دین ما در 1400 سال قبل مطالب ارزنده‌ای را برای جوامع مختلف بیان کردند.

آیت‌الله جعفری با اشاره به یکی دیگر از فرمایشات امام علی(ع) مبنی بر اینکه هیچ گونه بی‌نیازی همانند عقل و خرد نیست، بیان کرد: عقل و خرد در رأس همه امور است  و منشأ همه فضایل و خوبی‌ها عقل است.

وی با تأکید بر اینکه هیچ ارثی بالاتر از ادب نیست، تصریح کرد: همه والدین باید فرزندان خود را با آداب دینی و اخلاقی تربیت کنند.

امام جمعه کرمان اظهار کرد: اگر بزرگترین انسان‌ها از لحاظ ظاهری فاقد علم و دانش و عقل و خرد باشند در جامعه هیچ ارزشی برای آن فرد قائل نیستند.

آیت‌الله جعفری با اشاره به  یکی دیگر از روایات ائمه معصومین(ع) مبنی بر اینکه هیچ پشتیبانی برای انسان همانند مشورت نیست، افزود: افراد در کارهای مهم باید با افراد عالم، بصیر و متدین مشورت و تبادل نظر کنند و در مشورت است که انسان به مقصد اصلی خود نائل می‌شود.

وی با بیان اینکه باید بحران آب در استان کرمان مهار شود، اظهار کرد: در مسئله آب استان کرمان بنده در 20 سال پیش تذکر دادم، اما پیگیری نشد تا امروز استاندار کرمان به فکر رفع این مسئله افتاده‌ است.

تسنیم