کد خبر: 72908

فرمانده انتظامی استان کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به کشف بیش از ۵۰ تن مواد مخدر در شش ماه اخیر در عملیات پلیس استان، گفت: با این مقدار کشفیات، پلیس کرمان رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داد.

به گزارش کرمان خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین چناریان در نشست هم اندیشی پلیس کرمان و نمایندگان مردم در خانه ملت که در ستاد انتظامی استان کرمان برگزار شد، اظهار کرد: با افزایش 40 درصدی کشف مواد مخدر در کرمان، رتبه نخست کشف مواد مخدر در کشور به کرمان اختصاص یافت.

وی افزود: توسعه استان کرمان باید به جایی برسد که جلوی مهاجرت و جابجایی‌ها گرفته شود.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: در شش ماه گذشته با اقدامات مطلوب اطلاعاتی و پلیسی، با افزایش 20 درصدی کشف جرایم و کاهش شش درصدی وقوع سرقت روبه‌رو بوده‌ایم.

سردار چناریان، بزرگترین معضل استان را حوزه مواد مخدر برشمرد و افزود: 63 درصد مجرمان در ارتباط با پدیده مواد مخدر دستگیر و به زندان منتقل شده‌اند.

وی گفت: در حوزه راه‌های استان نیز 400 نقطه حادثه‌خیز شناسایی و اطلاعات آنها به دستگاه‌های مربوط ارسال شده که در این راستا نیازمند پشتیبانی مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای پیگیری هستیم.

فرمانده انتظامی استان کرمان تاکید کرد: پلیس باید از ظرفیت رسانه برای آموزش و اطلاع رسانی آسیب‌های نوپدید به مردم بیشتر استفاده کند و لازمه آن تعامل بیشتر رسانه ملی با پلیس است.

سردار چناریان گفت: مسئولان انتظامی استان افرادی تحصیلکرده و کارشناسانی مجرب هستند و می‌توانند در حوزه روانشناسی و مردم شناسی، توان و تجربه خود را در برخورد با آسیب‌های نوپدید از طریق رسانه ارایه دهند.

وی در این دیدار خواستار پیگیری چند موضوع در حوزه توسعه مراکز انتظامی از جمله ساخت پاسگاه‌های پلیس راه و کلانتری و پاسگاه‌های انتظامی در نقاط مختلف استان شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، با تبریک هفته ناجا به تلاشگران عرصه امنیت، اظهار کرد: اعتمادی که امروز سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در استان دارند، نشان دهنده این است که دستگاه‌های امنیتی و انتظامی وظایف خود در حوزه تامین و حفظ امنیت مطلوب را به خوبی انجام داده‌اند.

محمدمهدی زاهدی افزود: عملیات موفق اخیر پلیس برای رهایی گروگان در سیرجان هشداری برای مخلان نظم و امنیت و نقطه عطفی برای ارتقای اعتماد مردم و مسئولان نیروی انتظامی بود.

وی گفت: مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کرمان برای تقدیر از این عملکرد نیروی انتظامی مراتب تقدیر و تشکر خود را کتبی به وزارت کشور منعکس کرد که این نشان از عملکرد موفق ناجا در امور امنیتی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز همبستگی بین تمامی مسئولان استانی یک همبستگی کم نظیر است و همه تلاش می‌کنند تا برای خدمت به مردم، نظام اسلامی و انقلاب این همبستگی روز به روز بیشتر شود.