کد خبر: 72916

مدیرکل پست کرمان خبر داد

مدیرکل پست استان کرمان گفت: برای نخستین بار در کشور صدور کارت ملی هوشمند در استان کرمان از طریق پست ممکن شد.

کرمان خبر/علیرضا اکبری  با اشاره به 17 مهر روز جهانی پست از بهره‌برداری چهار سرویس و 80 خدمت جدید پستی در پست استان کرمان خبر داد و اظهار داشت: هدف از ارایه این خدمات رفع نیازهای مشتریان در تمام مقوله‌های پستی است.

وی تصریح کرد: از مهمترین نیازهای الکترونیکی مربوطه پرداخت قبوض، دریافت و رزرو بلیط‌های هواپیما، قطار و اتوبوس، دریافت کد پستی 10 رقمی، رهگیری مرسولات پستی و ... است.

مدیرکل پست استان کرمان از راه‌اندازی سرویس تعیین زمان توزیع مرسوله پستی توسط فرستنده خبر داد و گفت: این سرویس پستی برای فرستنده امکانی به وجود می‌آورد که زمان دریافت مرسوله را برای گیرنده مشخص می‌کند، زمان‌های توزیع این طرح از هشت صبح تا ساعت 22 است.

اکبری از راه‌اندازی سرویس پرداخت کرایه در مقصد توسط گیرنده خبر داد و عنوان کرد: به‌منظور ارائه خدمات بهتر به مشترکان با راه‌اندازی این سرویس گیرنده پس از دریافت مرسوله وجه اداره پست را پرداخت می‌کند.

مدیرکل پست استان کرمان بیان داشت: برای نخستین بار در کشور صدور کارت ملی هوشمند در استان کرمان از طریق پست ممکن شده و شهروندان کرمانی و مردم شهرستان‌های بم، جیرفت، رفسنجان و سیرجان می‌توانند با مراجعه به ادارات پست نسبت به ثبت‌نام کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

وی افزود: 310 دفتر آی‌سی‌تی روستایی در استان تمام خدمات الکترونیکی و جدید پستی را به روستائیان ارائه می‌دهند و پست باید در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته فعال باشد تا این قشر جامعه به سهولت از خدمات دولت بهره‌مند شوند.

اکبری با بیان اینکه که پست درگاه خدمات دولتی است، بیان داشت: درآینده نزدیک یکپارچه‌‌سازی توزیع از طریق پست انجام می‌شود که مامور پست به درب منازل مراجعه می‌کند و تمام خدمات حضوری را ارائه می‌دهد.

مدیرکل پست با بیان اینکه 42 درصد از مرسولات برگشتی مربوط به خریدهای اینترنتی است از شهروندان خواست به هنگام سفارش کالا و محصولات تجاری از خرید آن اطمینان حاصل کنند تا به هنگام دریافت با مشکل مواجه نشوند.

وی کارت پستال الکترونیکی‌، پست الکترونیک، تمبر شخصی، پیک موتوری و باجه 193 را از دیگر سرویس‌های نوین پستی برشمرد و از شهروندان خواست با مراجعه به سایت www.kerman.post.ir با سرویس‌های نوین پستی آشنا شوند.

فارس