کد خبر: 72946

در کرمان برگزار شد

معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: مشکلات امروز بشر، توجه نکردن به درس های غدیر است.

 محمدرضا جعفری، معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، شامگاه امروز(19مهر)در همایش تکریم از خادمین طرح تلاوت نور استان در سخنانی گفت: طرح تلاوت نور در بیش از 29 هزار مسجد کشور، پادگان های نظامی، مراکز آموزشی و... برگزار می شود.

وی با بیان اینکه رأس هرم فعالیت های ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشورفعالیت های قرآنی است؛ طرح تلاوت نور را افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: مایه افتخار است که خادمی این طرح با کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

جعفری با اشاره به ضروت شناخت قرآن ناطق در کنار قرآن صامت و با توجه به درپیش بودن عید غدیر خم، ضرورت رفتن هر فرد به سراغ جهان بینی خود و بررسی اعتقاد به خلقت نور 14 معصوم قبل از آفرینش همه مخلوقات، برای رفع هرگونه نقص در جهان بینی را مورد تأکید قرار داد.

وی توضیح داد: این نگاه(خلقت نور 14 معصوم قبل از آفرینش همه موجودات)باعث می شود تا همه فعالیت های زندگی را بر معیار صحیحی قرار دهیم.

این مسئول با تقسیم بندی زندگی امیر مؤمنان، علی(علیه السلام)به پنج مقطع از ولادت تا بعثت رسول اکرم(10 سال)از بعثت تا هجرت(13سال)از بعثت تا رحلت رسول اکرم(10سال)از رحلت پیامبر تا خلافت(25سال)و از خلافت تا شهادت(5سال)در خصوص هر یک از این مقاطع نکاتی به اختصار بیان کرد.

وی با اشاره به تلاش باطل وهایبت و کسانی که در صدد تخریب آثار اسلامی حرمین شریفین برآمدند؛ تصریح کرد: به رغم این تلاش ها برای از بین بردن شکاف کعبه (محل ورود فاطمه بنت اسد سلام الله علیها برای تولد امام علی علیه السلام)اما مستجار همچنان باقی مانده است.

جعفری با بیان اینکه بیش از 300 آیه از قرآن کریم در مورد امام علی(علیه السلام)است؛ افزود: تنها یک نفر در عالم در حال رکوع انفاق کرده است و آن امام علی(علیه السلام)است(آیه 55 سوه مائده)و خداوند نه روز تولد پیامبر بلکه روز غدیر را به عنوان روز ناامیدی کفار(آیه 3 سوره مائده) معرفی کرد.

وی با تصریح به اینکه امام علی(علیه السلام)منصوب شده توسط خداست که روز غدیر توسط پیامبر معرفی شد؛ گفت: حتی یک روز سابقه بت پرستی در زندگی امام علی(علیه السلام)وجود ندارد در حالیکه بسیاری از کسانی که خود را منتسب به پیامبر می دانستند، سابقه بت پرستی، شراب خواری و... داشتند.

جعفری با افزودن اینکه امام علی(علیه السلام)در دوران 25 ساله ای که به خاطر مصالح حکومت اسلامی سکوت کردند و آن را نسبت به مسائل فردی در اولویت قرار دادند؛ بیان داشت: زندگی آن حضرت درس های متعددی دارد.

وی تصریح کرد: مشکلات امروز بشر، توجه نکردن به درس های غدیر است و اگر جهان دچار سردرگمی جدی و بوجود آمدن فرقه ها و نحله های فکری انحرافی مانند داعش و... است به دلیل عدم تبعیت از درس های غدیر است.

معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، ولایت فقیه را تحفه، هدیه و ودیعه غدیر دانست و گفت: تنها کشوری که درس گرفته از غدیر است ایران اسلامی است.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان: «خادم قرآن» عنوان ذی قیمت و ارزشمندی است که به آسانی به هر کسی نمی دهند


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، گفت: با سلاح استدلال و معرفت و خوشرویی، زمینه رونق کانون های مساجد و طرح تلاوت نور را فراهم کنید.

کرمان خبر/ فرشید فلاح، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در این همایش گفت: «خادم قرآن» عنوان ذی قیمت و ارزشمندی است که به آسانی به هر کسی نمی دهند.

وی با تأکید بر اینکه خادمین قرآن متوجه رعایت شئون این عنوان عظیم باشند؛ خاطرنشان کرد: عنوان «خادم قرآن» صفت مبارکی است و مهمترین خادم قرآن کشور مقام معظم رهبری است.

فلاح با بیان اینکه هر اسمی که در کنار قرآن قرار بگیرد، اعتبار می گیرد و برای مردم عزیز می شود؛ با استفاده از فرمایشات رهبری در خصوص کانون های مساجد گفت: با سلاح استدلال و معرفت و خوشرویی، زمینه رونق کانون های مساجد و طرح تلاوت نور را فراهم کنید.

در این مراسم استاد محمدحسین سعیدیان، قاری بین المللی کشورمان به تلاوت آیات روحبخش قرآن کریم از جمله آیات مرتبط با غدیر و امام علی(علیه السلام)پرداخت.

همچنین 40نفر از اساتید تفسیر، قاریان، مدیران برگزیده خانه های نور و.. در این مراسم تجلیل شدند.

هجرت