کد خبر: 72984

امام جمعه موقت کرمان:

امام جمعه موقت کرمان، گفت: فلسفه تشکیل گروه تروریستی داعش، غافل شدن مسلمانان و کشورهای اسلامی از اسرائیل به عنوان دشمن درجه یک جهان اسلام است.

به گزارش کرمان خبر به نقل از تسنیم، حجت الاسلام محمد قاسمی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمان، در محل مصلای امام علی (ع)، با اشاره به اوضاع شهر "کوبانی" در سوریه، اظهارکرد: از آنجا که کوبانی در نزدیکی ترکیه قرار گرفته، داعش حملات گسترده‌ای را انجام داده تا این شهر را به تصرف خود درآورد.

امام جمعه موقت کرمان با بیان اینکه دلیل این اقدام بسیار روشن است، افزود: در حال حاضر داعش بستری را فراهم کرده تا ترکیه به عنوان یک کشور اسلامی وارد این قضیه شود که می‌تواند وارد کشور اسلامی دیگری به نام سوریه شود.

حجت‌الاسلام قاسمی‌زاده با تاکید بر اینکه نیروهایی که از شهر کوبانی دفاع می‌کنند کردهای همان شهر هستند، گفت: هم‌اینک نیروهای ارتش سوریه در آن شهر حضور ندارند و کمبودهایی نیز در آنجا وجود دارد.

وی با بیان اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری، فلسفه تشکیل داعش و گروه‌های تروریستی با هدف برخورد با جمهوری اسلامی بوده است، بیان کرد: این جریان نه فقط برای ایران بلکه برای حرکت خیزش اسلامی در دنیای اسلام به وجود آمده تا از این طریق تمام کشورهای اسلامی درگیر و سرگرم شده و از  اسرائیل به عنوان دشمن درجه یک جهان اسلام غافل شوند.

امام جمعه موقت کرمان تاکید کرد: نتیجه حمایت‌های مالی برخی کشورهای منطقه از این جریان، سه سال درگیری در سوریه بود که در نهایت مجبور به عقب نشینی شده و وارد خاک عراق شدند.

حجت‌الاسلام قاسمی‌زاده با اشاره به اول آبان‌ماه سالروز شهادت آیت الله سید مصطفی خمینی فرزند امام راحل(ره) در سال 1356، افزود: حاج آقا مصطفی خمینی در سن 27 سالگی به درجه اجتهاد رسید و بیش از 40 جلد کتاب تالیف کرد.

وی با بیان اینکه  26 مهرماه روز تربیت بدنی و ورزش است، اظهار کرد: با وجود تشکیل وزارت ورزش و جوانان اما غفلت‌هایی در این بخش وجود دارد که نتیجه آن غفلت‌ها را مردم می‌بینند.

خطیب جمعه کرمان، توجه به سلامت جسم را وظیفه هر انسانی برشمرد و بیان کرد: ورزش امکانات می‌خواهد، اما آنچه در طب اسلامی نیز بر آن تاکید شده، پیاده روی است که هزینه و خطری هم ندارد.

حجت‌الاسلام قاسمی‌زاده با گرامیداشت 28 مهر روز خانواده و تکریم بازنشستگان، گفت: اگر بخواهیم نظام اجتماعی پایدار و جامعه سالم داشته باشیم، باید به موضوع داشتن خانواده مناسب و شایسته توجه شود.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5، افزود: مذاکره کنندگان هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران بسیار با صلابت و عزتمندانه با این موضوع برخورد کرده‌اند.

امام جمعه موقت کرمان با بیان اینکه آنچه رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان خط قرمز تعیین کردند، باید تحقق پیدا کند، بیان کرد: ایران در بحث هسته‌ای وارد مذاکره‌ای شد که هم عزتمندانه و شرافتمندانه باشد و هم منتج به نتیجه‌ای شود که خواست نظام جمهوری اسلامی و مردم در آن باشد.

حجت‌الاسلام قاسمی‌زاده با بیان اینکه عمده‌ترین دغدغه‌های این مذاکرات دو چیز بوده است، اظهار کرد: یک دغدغه، نقاط اختلاف و در واقع مربوط به برداشتن تحریم‌ها است و دیگر اینکه ظرفیت غنی سازی در ایران مشخص شود.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا و غرب هر روز حرکتی انجام می‌دهند که مذاکرات طولانی شود، افزود: فرصت سوزی، کار آمریکا و اسرائیل است و فرانسه هم به عنوان مددکار آنها در این زمینه نقش دارد.

خطیب جمعه کرمان، خاطرنشان کرد: بدون شک دشمن هیچگاه کاری برای ما انجام نمی‌دهد و نگاه ما باید به دستان پرتوان خودمان باشد که اقتصاد مقاومتی راهکار آن است.