کد خبر: 72985

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس:

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: صنوف مختلف باید از هرگونه عرضه داروهای شیمیایی ترک اعتیاد از جمله قرص، شربت، کپسول، آمپول و غیره خودداری کنند.

 کرمان خبر/محمدمهدی زاهدی  در نشست با جمعی از کسبه صنف عطار که در محل فرمانداری کرمان برگزار شد، اظهار کرد: متأسفانه اکثر کسانی که در حال حاضر در زندان کرمان دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند، در ارتباط با جرائم مربوط به مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی گفت: دشمنان سرمایه‌گذاری‌های زیادی برای نابودی جوانان ما کرده‌اند و بحث مواد مخدر در این زمینه بحثی جدی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: وظیفه انسانی، اخلاقی و شرعی حکم می‌کند هر فردی که می‌تواند در این زمینه قدمی بردارد، دریغ نکند.

زاهدی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا حتی اگر شده، یک جوان را از دام اعتیاد رهایی بخشیم و از گرفتار شدن در آن زندگی ننگین نجات دهیم، خاطرنشان کرد: مواد مخدر سلامت، جوانی و آینده جوانان ما را نابود می‌کند، به همین سبب مبارزه با آن یک وظیفه ملی و مذهبی همگانی است.

فرماندار کرمان نیز در این نشست، با انتقاد از شیوع معضل اعتیاد در جامعه، اظهار کرد: دولت برای رفع پدیده شوم اعتیاد و گرفتاری‌های حاصل از مواد مخدر، همواره در تلاش بوده است.

محمدعلی توحیدی با بیان اینکه ورود مردم و همکاری همه اقشار در مقابله با معضل اعتیاد بسیار ضروری است، گفت: سیاست دولت در مقابله با مصرف سوءمواد مخدر، استفاده از هر فرصت و هر قشر است که می‌تواند در جامعه تاثیرگذار باشد.

وی تصریح کرد: اگر بحث مبارزه مواد مخدر به بحثی اجتماعی تبدیل شود، همه خود را در قبال کوتاهی در برابر گسترش آن مسئول می‌دانند.

رئیس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمان با انتقاد از اینکه توزیع برخی داروهای ترک اعتیاد از جمله متادون که بدون تجویز پزشک توسط تعدادی از اصناف عرضه می‌شود، مشکلات عدیده‌ای برای مردم به وجود آورده است، بیان کرد: مصرف متادون نه تنها کمکی در ترک اعتیاد نمی‌کند، بلکه سبب ایجاد آسیب‌های بیشتری می‌شود.

توحیدی با اشاره به افزایش مسمومیت و آمار مرگ و میر ناشی از مصرف خودسرانه متادون در کرمان، گفت: عوارض مصرف برخی داروهای غیر استاندارد بیشتر از درمان نکردن اعتیاد است.

فرماندار کرمان خاطرنشان کرد: داروهایی مثل متادون و ترامادول حتی در داروخانه‌ها هم نباید عرضه شود.

توحیدی با بیان اینکه بیش از 4300 نفر از جوانان این مملکت در راه مقابله با معضل توزیع مواد مخدر، از جان خود گذشته‌اند، گفت: تلاش‌های نیروی انتظامی در این باره ستودنی است.

وی با بیان اینکه جوانانی که در این معضل گرفتار می‌شوند، اهل همین مملکت هستند، افزود: استکبار جهانی هم قصدش ضربه زدن به این ملت است و در این باره از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

رئیس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمان با اشاره به نقش مهم اصناف و بازاریان در مشارکت در طرح‌های عمومی از جمله مبارزه با توزیع مواد مخدر خاطرنشان کرد: صنوف مختلف باید از هرگونه عرضه داروهای شیمیایی ترک اعتیاد از جمله قرص، شربت، کپسول، آمپول و غیره خودداری کرده و در شرایط مشاهده هر خلافی در این زمینه، موارد را به مسئولان ذیربط گزارش دهند.

تسنیم