کد خبر: 73061

با حضور دکتر حسن عباسی

این انیمیشن در 10 قسمت با موضوع تجاوز کشورهای بیگانه به حریم جمهوری اسلامی در حال ساخت است.

کرمان خبر/انیمیشن «متجاوزان» با حضور حسن عباسی رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز کشور سه شنبه شب در جمع فعالان مجازی کرمان رونمایی شد.

این انیمیشن در 10 قسمت با موضوع تجاوز کشورهای بیگانه به حریم جمهوری اسلامی، به همت انیماتورهای موسسه فرهنگی میعاد در استان کرماندر حال ساخت است ودر این قسمت به شکار آخرین پهباد توسط جمهوری اسلامی ایران می پردازد.

حسن عباسی در حاشیه رونمایی این انیمیشن ضمن تبریک به انیماتورهای کرمانی اظهار داشت: مسئله هنر «تفکر» است نه تخیل و این جاست که ظرافت‌های هنری در تفکر بروز می‌کند.

وی تصریح کرد: در ساخت انیمیشن تفکر صریح و شفاف در لابه‌لای ظرافت دیده می‌شود، اصطلاح انیمیشن نیز از واژه انیمال یعنی حیوان می‌آید و به این معناست که حوزه نباتات و مادیات را در قالب حیوانی ترسیم می‌کنند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز در کشور با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی غربی‌ها این است که انسان را حیوان می‌شناسند، گفت: در واقع با زبان انیمیشن به جامدات جان می‌دهند.

وی افزود: برخی معتقدند که ما اجازه این کار را نداریم و برخی به استناد آیات قرآن مانند حرف زدن حیوانات با حضرت سلیمان به آن مشروعیت می‌دهند.

عباسی خاطرنشان کرد: البته به اینکه حیوانات را به کلام وا بداریم و آنها را به سخن در آوریم، نقدهایی وارد است.

وی بیان داشت: تفکر ماده اولیه هر دانشمند است و کسانی که اهل تخیل هستند در وادی هنر باید سیر کنند که در انیمیشن‌ها قوه تخیل صرفنظر از کیفیت آثار تاثیر دارد.

عباسی با اشاره به انیمیشن‌های ساخته شده توسط کرمانی‌ها گفت: امیدوارم در کرمان انیمیشن‌ها از نظر کیفی، مضمون و محتوا پیام مهدویت را به گوش جهانیان برسانند.

همچنین حسن عباسی سه‌شنبه شب در جمع اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان کرمان ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی اظهار داشت: کار هنری کردن بر پایه دیرینه‌ها است و هرکس بخواهد، هنرمند شود در هنر، فهم هنر و فعالیت‌های هنری شرکت کند باید فهم دیرینه‌شناسی داشته باشد تا آثار هنری را خوب متوجه شود.

وی افزود: کسی که می‌خواهد در عالم هنر تخیل کند باید در خیال خودش از وقایعی که اتفاق افتاده است، استفاده کند و فیلم خود را بر اساس آن بسازد.

عباسی بیان کرد: تفکر برای دانشمند و عالم است و برای تفکر باید خیلی کلمه، تعریف و فرمول بدانیم، اما کسی که می‌خواهد کار هنری انجام دهد باید تخیل کند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز کشور با اشاره به اینکه ریشه قوه تخیل در این است که تعداد زیادی ماجرای واقعی و عجیب بدانید، گفت: همه ماجراهایی که برای پیامبران اتفاق افتاده عجیب هستند و در تاریخ تکرار نشده است.

عباسی با اشاره به اینکه  مدل غیرواقعی تخیل، اسطوره است، تصریح کرد: هنری که اسیر اسطوره باشد و حقایق را بیان نکند، فرهنگ هنری آن جامعه دچار مشکل و انحطاط خواهد شد و باید اصیل این مدل‌ها را شناخت تا فرهنگ خود را بشناسیم.

وی عنوان کرد:  هنرمندان ما بعد از ساخت 30 سال فیلم و سریال، به اندازه 30 گونه دیرینه شناسی شناخت ندارند و این سبب شده که آثار هنری ما عمق نداشته باشند و هنرهای ضعیف در جامعه رشد کرده‌اند.

استاد دانشگاه افزود: خطری که در جامعه شناسی دیرینه شناسی با آن مواجه هستیم، این است که نسل جوان ما با افسانه و اسطوره‌ها بر عکس داستان‌های قرآن که واقعیت هستند، سر و کار داشته باشند.

عباسی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری در روز ولادت امام علی (ع) و همچنین دیدار اساتید در ماه مبارک رمضان سال جاری بیان داشت:  مقام معظم رهبری دو مسئله را در سال جاری تذکر دادند که جامعه علمی و دانشگاهی ما بی‌صدا از کنار آن گذشتند ما امیدواریم این حرکت  آنها به دلیل دست خالی بودن و یا سرافکندی باشد نه اینکه متوجه فرمایش ایشان نشده باشند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز کشور با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در روز ولادت امام علی (ع) فرمودند، «معرفت حضرت علی (ع) توحیدی بود و باید این سرفصل را مورد توجه قرار داد»، تصریح کردند: ما در شعار کلمه توحید را قبول داریم، اما باور ما توحیدی نیست و مهم‌ترین بحران فرهنگی ما با وجود دانشجویان، دانش‌آموزان و دانشگاه‌ها، بحران معرفت توحیدی است.

عباسی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری در ماه مبارک رمضان سال جاری با اساتید دانشگاه‌های کشور گفت:  مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند، «مبنای علوم انسانی غربی، غیرتوحیدی و بر مبنای مادی است و این  با مبنای دینی ما سازگار نیست و اگر معرفت ما تایید نشود، مشرک از دنیا می‌رویم.

وی با اشاره به اینکه معیار شیعه بودن ما در معرفت است، افزود:  کار امام زمان (عج) به مراتب از پیامبران دشوارتر است، زیرا امروز بتی وجود ندارد، امروز مردم دچار ثنویت و تثلیث هستند و فکر می‌کنند، موحد هستند به عنوان مثال در بسیاری از رشته‌های علوم انسانی غربی‌ها تحریفِ مسیحیت است و در علمشان آن را به خرد ما می‌دهند.

عباسی عنوان کرد: حرکت‌های عمیق اجتماعی بدون تنش سیاسی در حوزه تربیت باید از محیط‌های دانش‌آموزی بیرون بیاید و مشکل ما از خودی‌هایی است که حاضر به شکستن این بت‌ها نیستند.

وی بیان داشت: نمی‌توانیم به غربی‌ها بگوییم، علم توحیدی تولید کنند که ما استفاده کنیم و امروز معرفت مردم در غرب و ایران تثلیثی است و رشته حقوق یکی از رشته‌های علوم انسانی است که بر اساس ساختار قوای سه‌گانه مونتسکیو، تشکیل حکومت داده و آمریکایی‌ها سندی منتشر کرده‌اند که ساز و کار قوای سه‌گانه پدر، پسر و روح‌القدس است و این مبنای علم حقوق اساسی قرار داده شده است.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز کشور بیان داشت: علم رشته حقوق در ایران ترجمه شد بدون اینکه کسی بداند پایه این علم تثلیث است و این حرف ما نیست و این حرفی است که خود غربی‌ها منتشر ‌اند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: رشته حقوق در بخش حقوق اساسی، غیرتوحیدی است و استاد این رشته مسلمان هستند وبه مسجد می‌روند و در کلاس درس مسیحی هستند و ما امروزه با مسیحیان امت پیامبر روبه‌رو هستیم و این افراد کسانی هستند که معرفت توحیدی ندارند.

عباسی گفت:  روانشناسی یکی دیگر رشته‌های علوم انسانی که پایه آن تثلیثی است و کسی که این رشته را می‌خواند معرفت آن انسان را سه پاره می‌کند در حالی که فطرت انسان در قرآن یکی است.

وی ادامه داد: در ایران روانشناسان معلم اخلاق هستند این در حالی است که در خود غرب روانشناسان معلم اخلاق نیستند و در کشور ما روانشناسان مبنای تفکر آنها تثلیثی است.

استاد دانشگاه عنوان کرد: من دارم از توحید می‌گویم و توحیدی که خود از مستندیات خود غربی‌ها و تفسیر حرف رهبر است بعد دستگاه‌های ریز و درشت استان و شهر کرمان به لرزه افتاده‌اند که عباسی می‌خواهد، حرف سیاسی بزند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز کشور اذعان داشت: من برای این آمده‌ام که به جوانان این استان بگویم، معرفت توحیدی به چه معنی است و چهارستون بدنتان نلرزد، زیرا ما زمانی که حرف می‌زنیم، چهار ستون کاخ سفید می‌لرزید.

عباسی افزود: شما مدیران اسلامی در دارالمومنین کرمان خبر داشتید، علومی که خوانده‌اید و مدرک آن را گرفته‌اید و مدیر در حکومت اسلامی شده‌اید مبنای تثلیثی است، مدیر حکومت اسلامی می‌دانید، امام مسلمین می‌گوید، مبنای این علوم غیرتوحیدی است.

وی بیان داشت: زمانی هم که انبیا می‌خواستند در مورد توحید حرف بزنند، خیلی‌ها روبه‌روی آنها ایستادند خیلی‌ها لرزه به اندامشان می‌افتاد، برخی‌ها برای ذخایر دنیوی و برای میز دنیایی که به هیچ‌کس رحم نکرد و اثر برای آنها نداشت.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز کشور با اشاره به اینکه باید فکری کنیم که به 4.5 میلیون دانشجو معرفت غیرتوحیدی یاد می‌دهیم، گفت: همه مانند کبک سرمان را زیر برف کرده و به حرف رهبرمان توجه نمی‌کنیم و مدیرانی که مدرکشان علوم انسانی است، باید توبه کنند و مسئولان باید از این بچه بازی‌ها و بازی‌های سیاسی دست بردارند و امروز خود را اصلاح کنند.

وی با اشاره به اینکه  ما دنیا را سه‌طلاقه کرده‌ایم و مدیران یادشان باشد در حکومت اسلامی مسئولیت گرفته و معرفتشان توحیدی نبود، افزود:  در استان کرمان که سردار آن مقابل داعش و دشمنان اسلام در عراق و سوریه ایستاده، مدیرانش نباید جلوی گفتن حرف‌های توحیدی را بگیرند و به کسانی که می‌خواهند، جلوی ما بایستند، می‌گوییم پلاک ما از زمان جنگ هنوز به گردنمان است.