کد خبر: 73073

تصادفی ساختگی و مرگی مشکوک

کارمند سابق کنگره آمریکا معتقد است خبرنگار پرس تی وی قربانی یک توطئه امنیتی با همکاری سیا و مقامات امنیتی ترکیه شده است.

کرمان خبر/رادنی مارتین،کارمند سابق کنگره آمریکا اعلام کرد به احتمال زیاد خبرنگار پرس‌تی‌وی قربانی عملیات سیاه سازمان سیا شده است.

رادنی مارتین در گفت و گویی با پرس تی وی اعلام کرد: "مرگ خانم شیم به دلیل جست‌وجوی خستگی‌ناپذیر حقیقت بوده است،اما این موضوع را رسانه‌های غربی انکار می‌ کنند."

رئیس انجمن ملی‌گرایان آمریکا در ادامه افزود: "به نظر می‌رسد خانم شیم قربانی عملیات سیاه سازمان سیا شده که به احتمال زیاد با همکاری ترکیه انجام شده است. ترکیه اخیرا خانم شیم را به دلیل افشای اطلاعات مربوط به کمک‌رسانی این کشور به نیروهای داعش، جاسوس خوانده بود."

کارمند سابق کنگره آمریکا در ادامه گفت: "از سال 1950، تصادف‌های مضحک و مرگبار، تخصص ویژه نیروهای سیا و موساد بوده است. سیا طی این عملیات‌ افرادی را که کارهای مخفیانه‌اش را بر ملا کنند،هدف می‌گیرد، داعش نیز یکی از همین امور محرمانه است."

وی ضمن بیان این اظهارات، از ترکیه درخواست کرد به مقامات ایرانی اجازه دهند درباره جزئیات و علل مرگ سرنا شیم به تحقیق و بررسی بپردازند.

جام جم