کد خبر: 73076

نماینده کرمان و راور در مجلس:

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه 10 میلیون پرونده قضایی در کشور و حدود 450 هزار پرونده در استان کرمان داریم.

به گزارش کرمان خبر به نقل از فارس؛ محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در بیست و سومین همایش سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران با بیان اینکه با نگاه کارشناسی و تخصصی در مجلس شورای اسلامی برای گسترش و حفظ جایگاه وکلا در ایران تلاش می‌کنیم، گفت: برای رفع دغدغه‌های وکلا در مورد لایحه‌هایی که به مجلس شورای اسلامی رسیده است، ارتباط وکلا با مجلس می‌تواند کمک کند.

وی ادامه داد: نمایندگان کمیسیون قضایی جزو زبده‌های ایران هستند و وکلا با اعضای کمیسیون قضایی داشته باشند و دغدغه‌ها را مطرح کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشور ما در شرایط خاصی است و تبلیغات زیادی بر علیه ایران وجود دارد اما ایران در جهان اثرگذار است.

وی افزود: بالاترین موضوعی که نظام جمهوری اسلامی را در سایر کشورها ممتاز کرده این است که با استقلال عمل می‌کند در حالی که سایر کشورها زیر یوغ ابرقدرت‌ها هستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وکلا و نمایندگان مجلس مطالبات مردم را پیگیری می‌کنند و ما باید حق قانونی کانون وکلا را در کشور اعاده کنیم.

پورابراهیمی گفت: با قانون اساسی متقنی که در نظام جمهوری اسلامی داریم، هیچ جای نگرانی نیست چراکه وکلا بر اساس همین قانون عمل می‌کنند.

وی اظهار کرد: سالانه 10 میلیون پرونده قضایی در کشور و حدود 450 هزار پرونده در استان کرمان داریم که حدود 10 درصد به وکلا ارجاع داده می‌شود.

پورابراهیمی ادامه داد: بهداشت قضایی را باید در جامعه رعایت کنیم و وکلا می‌توانند حجم پرونده‌ها را کاهش دهند.

وی گفت: نظارت دقیق بر کانون وکلای دادگستری مورد تاکید مجلس شورای اسلامی است، نظارت‌ها باید به نحوی باشد که کوچک‌ترین لطمه‌ای به کانون وکلا وارد نشود.

گفتنی است، بیست و سومین همایش سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران با حضور حقوقدانان در محل تالار خانه شهر کرمان در حال برگزاری است.