کد خبر: 73077

با حضور مدیرکل امور بانوان استانداری کرمان

دفتر مطالعات و هم‌اندیشی امور بانوان و خانواده در دانشگاه پیام‌‌نور واحد کرمان راه‌اندازی شد.

کرمان خبر/  پیش از ظهر امروز با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان، دفتر مطالعات و هم‌اندیشی امور بانوان و خانواده دانشگاه پیام‌‌نور واحد کرمان راه‌اندازی شد.

فاطمه‌السادات حسینی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان هدف از راه‌اندازی این مرکز را تعامل بیشتر دانشگاه با بدنه اجرایی دولت در راستای اجرای فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی عنوان کرد و گفت: دانشگاه‌ها بیشترین ظرفیت را برای اجرای فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی دارند.

وی افزود: با بررسی که در زمینه آسیب‌های حوزه زنان در سطح استان کرمان انجام دادیم، اکثر مشکلات کنونی در جامعه به بخش خانواده مربوط می‌شود.

حسینی تصریح کرد: جامعه سالم در گرو خانواده سالم است و در یک خانواده سالم باید سلامت زن و مادر را در نظر داشت.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان بیان داشت: خانواده و زن به عنوان ارکان اصلی جامعه محسوب می‌شوند و با راه‌اندازی دفتر مطالعات و هم‌اندیشی امور بانوان و خانواده در دانشگاه‌ها می‌توانیم برنامه‌ها و اهداف جامعه زنان را پیگیری کنیم.

وی با بیان اینکه 60 درصد از جمعیت دانشگاهی ما را خانم‌ها تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: این جمعیت می‌طلبد که نگاه ویژه‌ای به بحث زنان داشته باشیم و از این ظرفیت نیز برای فعالیت‌های پژوهشی کمک بگیریم.

حسینی بیان داشت: برای هر موضوع در راستای تحکیم بنیان خانواده لازم است تا پژوهش‌هایی انجام دهیم که این کار را دانشگاه‌‌ها به نحو بهتری می‌توانند انجام دهند.

وی گفت: هجمه‌ها علیه خانواده و زنان جامعه ما بسیار است و ما نیز باید در پاسخ به این مسئله فعالیت‌هایی را انجام دهیم و با راه‌اندازی این مراکز در دانشگاه‌ها از انرژی و توان دانشجویان و اساتید بهره بگیریم.

سعیده خجسته مسئول دفتر مطالعات و هم‌اندیشی امور بانوان و خانواده در دانشگاه پیام‌‌نور واحد کرمان اظهار داشت: تیم‌های آموزشی و پژوهشی در ارتباط با مشکلات حوزه بانوان و خانواده از جمله آسیب‌ها، فضای مجازی، اعتیاد و... تشکیل داده‌ایم.

وی افزود: با کمک این تیم‌ها به بحث آموزش و برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی در راستای نخستین گام یعنی آگاه‌سازی قدم برمی‌داریم و بانوان شرکت کننده به عنوان مبلغ آموزش داده می‌شوند تا در گروه‌های دیگر برای تحکیم بنیان خانواده فعالیت کنند.

فارس