کد خبر: 73089

معاون امور مشترکین شرکت آبفا کرمان:

معاون امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت: انشعابات غیرمجاز در حال حاضر به یک معضل و چالش اساسی برای این شرکت تبدیل شده و حل آن نیازمند تعامل و همفکری بیشتر دستگاه‌های ذیربط و مردم فهیم استان است.

کرمان خبر/ علی مصطفایی شامگاه چهارشنبه در جلسه‌ای که با حضور مدیر امور آب کرمان و مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد تشکیل شد، با بیان اینکه انشعابات غیر مجاز در کرمان به معضل تبدیل شده است، اظهار کرد: باید با استفاده کنندگان از انشعابات غیرمجاز برخورد قاطع و جدی شده و انشعابات غیرمجاز جمع‌آوری شوند.

وی گفت: حل این معضل نیازمند تعامل و همفکری بیشتر دستگاه‌های ذیربط و مردم فهیم استان است.

معاون امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان کرمان افزود: انشعابات غیرمجاز که در نقاطی از کرمان و شهرستان‌های دیگر مشاهده می‌شود، خسارت زیادی به شبکه توزیع آب استان وارد می‌کند.

مصطفایی با بیان اینکه استفاده از انشعاب غیرمجاز به شبکه توزیع خسارت وارد می‌کند، تصریح کرد: با توجه به اینکه آب مصرفی این انشعابات محاسبه و پولی بابت آن پرداخت نمی‌شود، مصرف آنان 2 یا 3 برابر مصرف متعارف و معمولی هر خانوار است که از این بابت سالانه علاوه بر هدر رفتن مبلغ هنگفتی از درآمد شرکت، اسراف زیادی در مصرف آب نیز انجام می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این پدیده خاطرنشان کرد: امیدواریم با بررسی‌های عمیق و همه جانبه و اتخاذ راهکار‌های اساسی از سوی دستگاه‌های ذیربط برای رفع این مسئله در آینده به نحو مطلوبی چاره‌اندیشی شود.

مدیر امور آب کرمان نیز در این نشست بر جمع‌آوری و تعیین تکلیف انشعابات غیرمجاز قبل از رسیدن تابستان 94 تاکید کرد.

غلامرضا زین‌الدینی خواستار برخورد قاطع دستگاه قضایی با متخلفان در این رابطه شد.

تسنیم