کد خبر: 73150

مشاور وزیر ارشاد:

مشاور امور بانوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استان کرمان با توجه به پشتوانه‌های هنری و غنای عظیم علمی به عنوان پایتخت هنری کشور باید مطرح شود.

کرمان خبر/ "عفت شریعتی‌کوهبنانی" در همایش انجمن خوشنویسی کوهبنان گفت: کرمان با وجود داشتن هنرمندان و اساتید مجرب جایگاه ویژه‌ای در عرصه فرهنگ کشور دارد.

مشاور امور بانوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در حال حاضر مشهد به عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام و اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگی مطرح است، لذا باید استان کرمان با وجود هنری و غنای علمی که در اعصار مختلف می‌توانیم آن را بیابی مو در عصر حاضر نیز دانشمندانی در این عرصه وجود دارد به عنوان پایتخت هنری کشور مطرح شود.

وی ادامه داد: امروز وقت آن رسیده که گنجه‌های نهان خود در عرصه‌های علم، هنر، فضیلت و دانش را در معرض دید همگان قرار دهیم، زیرا کرمان مهدهنرهای مختلف و متعدد است و در عصر حاضر شاید از معدود استان‌هایی باشدکه مهاجرت‌های مختلف نتوانسته در آن ایجاد نقصان کند و سالم مانده است.

شریعتی‌کوهبنانی تصریح کرد: هنرمندان چهره‌ای فراملی دارند که نشانگرعظمت اسلام و انقلاب اسلامی هستند، به همین دلیل باید آنان را تجلیل کنیم و پرچم هنر و اعتلای هنر را در کرمان به اهتزاز درآوریم.

دانشجو