کد خبر: 73153

امام جمعه کرمان:

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، گفت:در حال حاضر تعداد مبتلایان به انواع سرطان در کرمان رو به افزایش است و مدیران استانی باید با ارائه راهکارهای لازم مانع گسترش آن شوند.

آیت‌الله سیدیحیی جعفری در یکصد و نود و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان با تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین(ع)، اظهار کرد: امام حسین (ع) در مقابل یزید ایستاد و با او بیعت نکرد زیرا یزید می‌خواست به عنوان خلیفه به قدرت دست یابد.

امام جمعه کرمان، بیان کرد: انقلاب اسلامی نیز در راستای قیام امام حسین (ع) و مبارزه با ظلم و استکبارستیزی شکل گرفت.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دشمن با تمام قدرت و امکانات تلاش می‌کند تا به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آسیب وارد شود.

به گزارش کرمان خبر، آیت‌الله جعفری جنگ تحمیلی را یکی از توطئه‌های دشمنان علیه نظام دانست و اظهارکرد: دفاع مقدس در شرایطی شکل گرفت که ارتش جمهوری اسلامی ایران آمادگی نداشت و سپاه نیز مانند تشکیلات  فعلی نبود.

وی با بیان اینکه بر طبق فرمایش امام صادق (ع) واقعه کربلا و روز عاشورا مربوط به زمان و مکان خاصی نیست، افزود: باید حرمت این ایام از سوی سوگواران و عزاداران حسینی حفظ شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با ابراز نگرانی از افزایش آمار سرطان در استان، گفت: در حال حاضر آمار شیوع سرطان در استان کرمان بسیار بالا و نگران کننده است.

وی خواستار خواستار بررسی علل این موضوع از سوی مسئولان شد و خاطرنشان کرد: مدیران استانی باید با ارائه راهکارهای لازم مانع گسترش سرطان در منطقه شوند.

تسنیم