کد خبر: 73173

وداع پرستاری که الگویش حضرت زینب (س) بود

وزیر بهداشت،در پی درگذشت مرحومه مژگان عزیزی پرستاری که بر اثرسانحه تصادف آمبولانس، هنگام ماموریت جان خود را از دست داد، پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش کرمان خبر به نقل از بوتیا، متن پیام دکترهاشمی وزیر بهداشت به شرح زیر است:

انالله و انا الیه راجعون

مشیت الهی بر این تعلق گرفته که بهار فرحناک زندگی را خزانی ماتمزده به انتظار بنشیند و این بارزترین تفسیر فلسفه آفرینش در فراخنای بی کران هستی و یگانه راز جاودانگی اوست.

تشیع-جنازه-پرستار-جنوب-کرمان-1

هرگاه خبر فقدان عزیزی را در تیم سلامت، که برای نجات جان دیگران تلاش می کند و در حین ماموریت جانش را از دست می دهد می شنوم، غمی جانکاه تمام وجودم را فرا می گیرد

شنیدن خبر فوت مرحومه مژگان عزیزی، پرستاری زحمتکش که بر اثرسانحه تصادف آمبولانس ، جان به جان آفرین تسلیم کرد، من و همه همکارانم را متاثر ساخت.

درگذشت جانسوز این همکار گرانقدر را به خانواده آن مرحومه و جامعه خدوم پرستاری تسلیت عرض نموده ،از درگاه خداوند متعال برای خانواده محترم ایشان صبر و برای عزیز سفرکرده علو درجات را مسئلت دارم.

دکتر هاشمی

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

 

لازم به ذکر است:در همین رابطه شامگاه امشب ۹ آبان معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با خانواده « مژگان عزیزی» پرستاری که در حین ماموریت فوت کرد، دیدار و از آنها دلجویی کرد.

محمد میرزابیگی، معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به جنوب کرمان، ضمن دلجویی از همکاران پرستار فوت شده در حین ماموریت، امشب (۹ آبان) با خانواده مرحومه مژگان عزیزی در شهرستان بافت دیدار کرد.

میرزابیگی در سفر به جنوب کرمان از بیمارستان منوجان محل خدمت مرحومه «مژگان عزیزی» بازدید و سپس در جمع پرستاران بیمارستان های شهرستان جیرفت حضور یافت.

وی در جمع پرستاران اظهار داشت: ضایعه درگذشت مظلومانه مرحومه عزیزی در سانحه تصادف و آتش سوزی آمبولانس در حین ماموریت غم بزرگی برای جامعه پرستاری است.

میرزابیگی با اشاره به خصوصیات بارز اخلاقی آن پرستار به نقل از همکارانش در بیمارستان منوجان اشاره کرد و گفت: بی شک حضرت زینب سلام الله علیها الگوی اخلاقی و کاری مژگان عزیزی بوده است.

وی همچنین به کمبود پرستار مرد اشاره کرد و گفت: متاسفانه این مورد وجود دارد و شاید اگر یک مرد به جای مرحومه عزیزی در آن سانحه قرار می گرفت توانایی نجات خود را داشت.

معاون پرستاری وزیر بهداشت و رئیس سازمان نظام پرستاری کشور پس از جیرفت به شهرستان بافت سفر کرد و به همراه رئیس نظام پرستاری جنوب کرمان از خانواده مرحومه عزیزی دلجویی و دیدار کرد.

مرحومه مژگان عزیزی پرستار ۳۱ ساله، ساعت ٢١:٣٠ ششم آبان، به عنوان پرستار همراه بیمار از بیمارستان منوجان به مقصد بیمارستان ١٢ فروردین کهنوج اعزام و بعد از تحویل بیمار به بیمارستان مذکور در راه بازگشت (براى حضور در ادامه شیفت شب) در ورودى شهر منوجان در فاصله ٣ کیلومترى بیمارستان امام حسین(ع) منوجان دچار سانحه تصادف شد.

تشیع-جنازه-پرستار-جنوب-کرمان-8

بر اثر این حادثه آمبولانس سانحه دیده آتش گرفت و با توجه به بسته بودن کمربند در آمبولانس حبس شد. مأموران آتش نشانى علیرغم تلاش بسیار موفق به خارج کردن وى نشدند و جسد این پرستار به طور کامل در آتش سوخت.