کد خبر: 73196

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس:

نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: فضای مطالعه کتابخانه‌ جیرفت مطلوب نیست.

فرج‌الله عارفی در بازدید از اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان اظهار داشت: استقبال چشمگیری از سالن مطالعه حوزه خواهران نشان‌دهنده توجه و علاقه زیاد این قشر از جامعه به امر کتاب و کتابخوانی است.

وی بیان داشت: فضای این مجموعه مطلوب نیست و این کتابخانه دارای مشکلات بسیار زیادی است و امکانات آن بسیار محدود است که باید در این زمینه اقدام لازم برای تجهیز و توسعه این مکان صورت گیرد.

عارفی خاطرنشان کرد: طبق قانون نیم درصد از درآمدهای شهرداری‌ها به مجموعه کتابخانه عمومی اختصاص می‌یابد و فرماندار باید به عنوان رئیس انجمن کتابخانه‌ها این مسئله را پیگیری کند تا بتوان بخشی از مشکلات این حوزه برطرف شود.

نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با راه‌اندازی کتابخانه شهید دلیری بسیاری از مشکلات و نیازهای جوانان، دانشجویان و اهالی فرهنگ برطرف می‌شود‌.

وی خاطرنشان کرد: ما باید تمام تلاش خود را در راستای گسترش علم و دانش در جامعه بگذاریم و در این راستا باید مسئولان همکاری و تعامل لازم را با مجموعه اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان داشته باشند.

به گزارش کرمان خبر به نقل از فارس؛ در این بازدید تعدادی از مراجعان و دانشجویان از عدم فضای فیزیکی مناسب، نبود امکانات لازم برای مطالعه‌، کمبود کتابخانه‌های عمومی در سطح شهر و نامناسب بودن مکان کتابخانه‌ها را از جمله مشکلات این مجموعه برشمردند و از نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد درخواست پیگیری برای رفع این مشکلات را داشتند.