کد خبر: 73245

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس:

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: 30 هزار متر قالی توسط قالیبافان استان کرمان بافته و به حرم‌های مطهر ائمه اطهار (ع) در کشورعراق ارسال می شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: 30 هزار متر قالی توسط قالیبافان استان کرمان بافته و به حرم‌های مطهر ائمه اطهار (ع) در کشورعراق ارسال می شود.


به گزارش کرمان خبر؛ محمدرضا پورابراهیمی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در حال حاضر از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات ایران بافت  30 هزار متر قالی برای حرم‌های مطهر ائمه اطهار (ع) تعهد شده است.

وی با اشاره به نشست اخیر خود با رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در محل دفتر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، گفت: در این نشست آمادگی استان کرمان برای بافت این میزان قالی اعلام شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست مذکور به جمع بندی‌های‌ نهایی برای بافت 30 هزار متر قالی مورد نیاز حرم‌های مطهر ائمه اطهار (ع) در عراق دست یافتیم، افزود: خوشبختانه این میزان قالی در استان کرمان بافته و به کشور عراق ارسال خواهد شد.

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه در حال حاضر سازوکار لازم برای بافت این حجم گسترده قالی در استان کرمان فراهم است، اظهار کرد: بدون شک این مسئله می‌تواند تحولی بزرگ در صنعت فرش و قالی کرمان ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس توافقات صورت گرفته قالی‌های بافته شده جایگزین قالی‌های کهنه در حرم‌های ائمه اطهار (ع) در کشور عراق می‌شود، گفت: بر این اساس در آینده قالی‌های کهنه به کرمان انتقال داده شده و در یک مزایده به فروش رسانده خواهند شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این مسئله باعث ایجاد یک گردش کار در صنعت قالی کرمان می‌شود، تصریح کرد: با این کار حرم مطهر ائمه اطهار (ع) در کشور عراق از قالی‌های دستباف قالی بافان کرمانی پر می‌شود که این افتخاری برای استان کرمان است.

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه با انتقال قالی‌های کهنه از حرم‌های ائمه اطهار (ع) استان کرمان متبرک خواهد شد، افزود: بافت 30 هزار متر قالی به صنعت قالی کرمان جان تازه‌ای می‌دهد و زمینه اشتغال دوباره قالی بافان استان را مهیا می‌‎کند.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود با انجام این عمل خیر صنعت قالی کرمان به دوران اوج گذشته خود بازگردد، خاطرنشان کرد: بدون شک قالی کرمان نام و آوازه گذشته خود را هنوز حفظ کرده و با اندکی حمایت می‌تواند بازارهای قالی و فرش داخل و خارج از کشور را به دست آورد.هجرت