کد خبر: 73312

نماینده ولی‌فقیه در سپاه:

نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: یکی از مهمترین خطرات، ربایش نرم‌افزار انقلاب است و اینکه بگوییم همه خودی هستند و هر کسی می‌تواند در راس وزارت قرار گیرد، درست نیست و پست‌های حساس باید در اختیار نیروهای خودی و انقلابی باشد.

به گزارش کرمان خبر به نقل از فارس، آیت‌الله علی سعیدی صبح امروز در مجمع بسیج استان کرمان در محل تالار برق منطقه‌ای کرمان گفت: امام علی (ع) می‌فرماید «شما اگر می‌خواهید سیاهی را بشناسید، باید سپیدی را بشناسید».

وی درباره نقش مثبت یا منفی خواص در پاسداری میراث امام راحل ادامه داد: مردم ما امتحان خوبی داده‌اند و برخلاف عملکرد مردم بعد از رحلت پیامبر اعظم (ص) که از مسیر ولایت خارج شدند، مردم ما چنین اشتباهی را تکرار نکردند و در کنار رهبری ایستادند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران عنوان کرد: در رفتار خواص عصر ما شباهت‌هایی را با خواص عصر علوی می‌بینیم.

سعیدی با اشاره به نگرانی و هشدار رهبران الهی نسبت به میراث بعد از خودشان گفت: بسیاری از رهبران الهی که جنبه محوری داشتند نسبت به میراث بعد از خودشان نگران بوده‌اند و هشدار و بیدارباش داده‌اند.

وی افزود: امام صادق (ع) از پیامبر اعظم (ص) نقل می‌کند «آنچه در بنی‌اسرائیل اتفاق افتاد در امت من هم اتفاق می‌افتد و اگر ماری در بنی‌اسرائیل وارد سوراخی شود در امت من هم اتفاق می‌افتد».

سعیدی عنوان کرد: روایت مذکور 2 پیام دارد، نخست اینکه حوادث تکرار شدنی و عاشورا هم ممکن است تکرار شود و پیام دوم این است که کلاه سرتان نرود.

وی تصریح کرد: انبیا ابتدا به فرزندان و نوه‌های خود هشدار می‌دادند سپس به مردم خطاب می‌کردند که از میراث آن‌ها پاسداری کنید و خواص سومین گروه مورد خطاب انبیا بودند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران گفت: علل نگرانی درباره میراث انبیا انحراف در ساز و کار انقلاب، انحراف در نحوه انتخاب مدیران، انحراف در مکتب و انحراف در آیین و شریعت بود.

سعیدی اظهار کرد: یکی از مهمترین خطرات ربایش نرم‌افزار انقلاب است و اینکه بگوییم همه خودی هستند و هر کسی می‌تواند در راس وزارت قرار گیرد، درست نیست چراکه همه مردم باید از مواهب انقلاب بهره‌مند شوند اما پست‌های حساس باید در اختیار نیروهای خودی و انقلابی باشد.

وی افزود: همه اشتباهات بنی‌اسرائیل بعد از موسی بن عمران را خواص بعد از فوت پیامبر آن اشتباهات را تکرار کردند.

سعیدی با طرح این سئوال که خواص بعد از امام راحل اشتباهات بنی‌اسرائیل و عصر علوی را تکرار کردند یا خیر، ادامه داد: بعضی از خواص ما با عنوان یاران امام هم اشتباهات بنی‌اسرائیل و عصر علوی را به توان 2 تکرار کردند.

وی عنوان کرد: نخستین اشتباهی که یاران پیامبر بعد از ایشان مرتکب شدند، تفاوت در برخورد بود و برخورد خواص با پیامبر اسلام (ص) به نحوی و با امیرالمومنان (ع) به نوع دیگری بود.

سعیدی تصریح کرد: نوع رفتار خواص با پیامبر اعظم (ص) و امیرالمومنان (ع) کاملا متفاوت بود، مرزبندی کردند و گفتند پیامبر بنیانگذار مکتب و پیشکسوت است، اما علی جوان، بدون تجربه و تندرو است و امروز هم این مطالب از جمله بحث تندروی را در صحبت برخی از آقایان می‌شنویم.

وی عنوان کرد: باید در برابر افرادی که با احکام‌الله، لیبرالیستی برخورد می‌کنند، ایستاد نه کسانی که از اصول و ارزش‌ها دفاع می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: بعد از فوت امام راحل گفتند «امام موسس انقلاب اسلامی بوده و 50 سال برای انقلاب تلاش کرده است» و نوع نگاه‌شان به امام و رهبری متفاوت بود.

سعیدی گفت: جامعه بعد از پیامبر اعظم (ص) سه دسته شدند، یک دسته بر محور حضرت علی (ع) حرکت کردند که حضرت زهرا (س) در راس آن‌ها بود و طلحه و زبیر در مقابل قرار گرفتند و جمع دیگری ساکت ماندند و با عنوان میانه‌روها، میدان‌دار شدند و بزرگترین خیانت توسط این افراد صورت گرفت.

وی یادآور شد: در بحث منتظری، بنی‌صدر، خاتمی و ماجرای فتنه 88 عده‌ای میدان‌داری کردند اما در دعوای بین حق و باطل نمی‌توان بازیگر بود در حالی که عده‌ای بازیگری کردند و این امر دل مردم را خالی کرد که چرا عده‌ای ساکت هستند و اکنون هم بسیج شده‌اند تا قضایا را به نوعی رفع کنند.

سعیدی تصریح کرد: بعد از پیامبر اکرم (ص) گفتند هر کسی که نفس پیامبر به وی خورده، مقدس است و کسی حق توهین به وی را ندارد و مصونیت ایجاد کردند، برای کسانی که بزرگترین ضربه را به پیامبر عظیم‌الشان اسلام (ص) زدند.

وی افزود: این اشتباه در عصر ما تکرار شد و گفتند همه یاران امام راحل مقدس هستند در حالی که این طوری نمی‌توان دین را نگه داشت و گفت هر آدمی هر کار بکند در برابر رهبری بازیگری و فتنه‌گری بکند به علت اینکه یار امام بود، محترم است و هیچ‌کس نگوید بالای چشمت ابروست.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: باید به اصول توجه کنیم و منطقه بی‌طرف نداریم و یکی دیگر از اشتباهات یاران پیامبر اعظم (ص) سکوت خواص در برابر عوامل فتنه بود.

سعیدی ادامه داد: ما پرچمدار گفتمان انقلابی هستیم اما پرچم وهابی‌گری از عربستان، اسلام سکولاریزه شده از ترکیه و پرچمی به دست شیعیان افراطی است.

وی عنوان کرد: ما طرفدار اسلام ناب هستیم و نیازی نیست اسلام را با زنجیر تیغ‌دار و قمه معرفی کنید؛ اقدامات سید حسن‌نصرالله به نوعی معرفی شیعه است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران اظهار کرد: موشک‌های ایران در غزه مطرح بود و اسلام را باید اینگونه معرفی کرد.

سعیدی اظهار کرد: عدم توجه به عناصر پشت صحنه در فتنه‌ها یکی دیگر از اشتباهات است و هر فتنه‌ای چند لایه دارد، یک لایه پشت صحنه، لایه دیگر روی صحنه و لایه آخر کف خیابان است.

وی عنوان کرد: اگر امتی به عناصر پشت صحنه فتنه‌ها توجه نکند و آن‌ها را نشناسد از همان جا ضربه می‌خورد.

سعیدی گفت: بنیانگذاران ظلم و ظالمان 2 دسته هستند، عده‌ای ظلم را پایه‌ریزی می‌کنند و عده‌ای آن را اجرا می‌کنند و خواص باید موسسان فتنه را مشخص کنند. 

وی تصریح کرد: در فتنه 88 هم این موضوع تکرار شد و به عناصر پشت صحنه توجه نشد و به عناصر روی صحنه و کف خیابان توجه شد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران گفت: آن‌هایی که کمیسیون نظارت بر انتخابات تشکیل دادند چه کسانی بودند و خواص باید این افراد را مشخص کنند.

سعیدی ادامه داد: اشتباه دیگر عدم توجه به تفاوت‌ها و متغیرها در عصر علوی و نبوی است؛ اگر موضوع تغییر کند حکم هم تغییر پیدا می‌کند و زمان و مکان در احکام تاثیر دارد.

وی با بیان اینکه متغیرهایی را داریم، افزود: عده‌ای می‌گویند باید در سخنان امام راحل مطالعه کرد که آیا در حال حاضر مرگ به آمریکا گفت یا خیر در حالی که اینترنت و ماهواره را تا دیروز نداشتیم و مرز ما دیروز شلمچه بود اما مرز ما امروز مدیترانه و دریای سرخ است، آیا باید از امام راحل پرسید که چه باید کرد در حالی که زمان، مکان و جبهه تغییر کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: اصول یکی است اما عوامل و متغیرهایی داریم که رهبری هر زمان باید تصمیم بگیرد.

سعیدی گفت: یکی از دیگر اشتباهات آن زمان استحاله خواص بود و اینکه طرف یک زمان روی منبر یک حرفی می‌زند و روز بعد حرف دیگری می‌گوید.

وی تصریح کرد: وحدت در وظایف رهبران الهی داریم، وحدت در اداره جامعه، وحدت در تبعیت و وحدت در حجیت.

سعیدی یادآور شد: مردم حق ندارند و نمی‌توانند حرام خدا را حلال کنند، اما می‌توانند رئیس جمهوری انتخاب کنند که احکام‌الله را بالا و پایین کند و باید زمینه‌ای فراهم کرد که رای مردم در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل، مقام معظم رهبری و گفتمان نبوی و علوی قرار گیرد.

 

ادامه اخبار