کد خبر: 73350

بسیج درواقع روح انقلاب وتنفس انقلاب است

جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: ۱۰۷هزار حلقه صالحین در پایگاهها و نواحی مقاومت بسیج استان کرمان فعالیت می کنند…

به گزارش  کرمان خبر،جانشین فرمانده سپاه ثارالله  در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران رسانه های مختلف کرمان ، با تسلیت ایام شهادت امام سجاد(ع) و گرامی داشت هفته بسیج افزود: بسیج با تولد خود در ایران انقلاب اسلامی را بیمه کرده است. 
سردار مطهری با بیان اینکه تقویت روحیه جهادی در شرایط فعلی از اصلی ترین راههای مقابله با جنگ نرم دشمن است اظهار کرد: جبهه استکبار در واقع مسائل فرهنگی را مدنظر قرارداده است.
وی با اشاره به اینکه دشمن با ورود به عرصه جنگ نرم به جای جنگ سخت ونظامی قصد حذف روح انقلاب را دارد گفت: بسیج در واقع روح انقلاب و تنفس انقلاب است.
جانشین فرمانده سپاه ثارالله کرمان تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس بیشترین تعداد شهدا را نیروی بسیج ومردم به نظام هدیه کردند.
وی افزود: حضور قدرتمند بسیج در میدانهای سخت مورد تایید همه است ودر شرایط فعلی نیز حضور بسیج در این میدانهای سخت بیشتر برنامه ریزی می شود.
سردار مطهری یادآورشد: بسیج نقش های زیادی در کشور داشته است در زمان دوران دفاع مقدس در مناطقی چون کردستان حزب کومله ودموکرات در خوزستان حزب خلق عرب به دنبال براندازی کشور بودند که حضور بسیج از این مسئله ممانعت کرد.
وی تاکید کرد: سفارش رهبر معظم انقلاب نیز برجلوگیری از بروز فتنه بارها وبارها مطرح شده و نقش بسیج در جلوگیری از بروز این فتنه ها تاثیرگذار بوده است.
وی با بیان اینکه امام بعد از تشکیل سپاه در سال ۵۸فرمان تشکیل بسیج مردمی را صادر کرد گفت: امروزه بعد از گذشت سالها از صدور امام فلسفه تشکیل بسیج وبینش بسیجی در کشور را متوجه شده ایم.
سردار مطهری بیان کرد: خوشبختانه برکات وخیر زیادی از بسیج به کشور رسید و به ویژه در دوران دفاع مقدس که  این باوزی مردمی نقش بسیار مهمی در جبهه های ایفا کرد.
جانشین فرمانده سپاه ثارالله کرمان با بیان اینکه در هفته بسیج که از ۳۰آبان ماه آغاز می شود برنامه های مختلفی ویژه بسیجیان ومردم برگزار می شود گفت: از برنامه های محوری این هفته برنامه میقات صالحین که حضور تعدادی از حلقه های صالحین استان در مصلی های نماز جمعه به شکل حلقه معرفتی است.
وی دیگر برنامه این روز را دیدار با فرماندهان بسیج در نمازجمعه ها و پایگاههای بسیج دانست وافزود: ۱آذرماه به عنوان روز بسیج وفرهنگ وتمدن اسلامی نام گذاری شده است و نشست های روشنگری برای رده های بسیج در پایگاهها ونواحی مقاومت خواهیم داشت.
سردار مطهری با اشاره به اینکه ۲آذر بنام روز بسیج وجوانان وخودباوری نام گذاری شده اظهار کرد: همایش مسئولان بسیج دانشجویی در استان در سطح دانشگاهها برگزار می شود.
جانشین فرمانده سپاه ثارالله کرمان تصریح کرد: ۳آذرماه روز بسیج اقتصاد مقاومتی ومدیریت جهادی است که ۲۰نفر از فعالن اقتصاد مقاومتی را از سوی بسیج سازندگی انتخاب وبرای شرکت در همایشی در تهران اعزام می کنیم.
وی تاکید کرد: در این روز افتتاح بیمارستان صحرایی فهرج را با تیم تخصصی وحتی برای انجام جراحی های مورد نیاز در این شهرستان خواهیم داشت که برای اجرای این برنامه دانشگاههای علوم پزشکی ، هلال احمر، بهزیستی و دیگر نهادها همکاری کرده اند.
وی بیان کرد: در ۴آذرماه که بنام بسیج خانواده وسبک زندگی اسلامی است در بسیج خواهران برنامه های مختلفی اجرا خواهد شد.
سردار مطهری اظهار کرد: ۵آذرماه بنام بسیج مستضعفین در راه بیت المقدس نامیده شده است که در این روز اجتماع بسیجیان سراسر استان را به تبع بسیجیان سراسر کشور خواهیم داشت.
وی گفت: همایش شکوه مقاومت دراین روز با حضور بسیجیان برگزار می شود که این روز سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام راحل (ره) است.
جانشین فرمانده سپاه ثارالله کرمان ادامه داد: ۶اذرماه بنام بسیج ایثار و میثاق با شهدا است که نشست صمیمی با فرماندهان بسیج و حضور وتجمع بسیجیان به عنوان طلایه داران طریق القدس را در شهر کرمان و در مصلی شاهد خواهیم بود.
وی از دیگر برنامه های این هفته را گلباران قبور شهدا و دیدار چندتن از بسیجیان استان با دیگر بسیجیان کشور با رهبر انقلاب دانست.
سردار مطهری به برگزاری یادواره شهدا تدارکات و پشتیبانی سپاه ثارالله کرمان اشاره کرد وگفت: این یادواره ۱۲آذرماه در حسینیه ثارالله کرمان برگزار می شود.
وی از جمله مقدمات انجام شده برای این برنامه را سرکشی به خانواده ۲۰۰شهید تدارکات ، جمع آوری اطلاعات این شهدا و تشکیل بانک اطلاعاتی شهدا و نیز ۲۰۰ساعت مصاحبه با خانواده شهدا دانست.
جانشین فرمانده سپاه ثارالله کرمان تصریح کرد: کتاب قلب لشکر با محوریت شهدا تدارکات وپشتیبانی نیز در این یادواره رونمایی می شود.
وی تعداد شهدا تدارکات سپاه کرمان را ۲۲۰شهید دانست وگفت : امروزه ۱۸قشر بسیجی در کشور واستان داریم و بسیج نه تنها در عرصه رزمی ونظامی که در عرصه های فرهنگی واقتصادی وحتی فیلمسازی ورود کرده است.
سردار مطهری ساخت فیلم معراجی ها را با هزینه سازمان بسیج کشور یکی از این برنامه های فرهنگی  دانست.بوتیا