کد خبر: 73354

سردار چناریان:

فرمانده انتظامی استان کرمان از برگزاری جشنواره رسانه، نظم و انضباط عمومی در این استان خبر داد.

به گزارش کرمان خبر به نقل از مهر، سردار حسین چناریان در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: برای اولین بار در سطح استان کرمان جشنواره رسانه، نظم و انضباط عمومی با دو هدف عمده تقویت ارتباط نیروی انتظامی با رسانه ها و اطلاع رسانی برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این جشنواره به دنبال تقویت سطح رسانه ها در پیشگیری آسیب ها و جرایم اجتماعی و همچنین گسترش و تعامل هدفمند نیروی انتظامی با رسانه ها هستیم.

سردار چناریان زمان برگزاری جشنواره یاد شده را اسفندماه امسال عنوان کرد و افزود: از كلیه اصحاب رسانه دعوت می شود آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به پست الکترونیکی    kerman.social@police.ir ارسال کنند.

این مسئول انتظامی تصریح کرد: از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره می توان به گسترش هدفمند تعامل با رسانه ها، تقویت رسانه ها و نظم امنیت عمومی اشاره کرد.

سردار چناریان ادامه داد: چهار هزار كلاس آموزشی در دانشگاه ها و مدارس با عنوان پیشگیری جرایم، پیشگیری اعتیاد، فرزند پروری، ارتباط با همسران و مهارت های زندگی برگزار شده است .

وی در ادامه عنوان كرد: قانون گرایی و خودمراقبتی در مقابل جرایم و آسیب های اجتماعی، كنش ورزی رسانه ها در حیطه ترویج قانون گرایی و نظم پذیری، ظرایف روانشناختی نشر و تحلیل اخبار، حوادث و رخدادها، سهم و نقش رسانه ها در ارتقا تعامل پلیس و مردم، ساز و كارهای رسانه ای در راستای ارتقا نظم و امنیت اجتماعی، نظم و امنیت عمومی در چشم انداز ایران ۱۴۰۴، نقش مردم در پیشگیری از سرقت و ترافیك از جمله محورهای جشنواره مذکور است.

سردار چناریان در ارتباط با تعامل رسانه های مختلف بیان كرد: احساس امنیت در استان کرمان پایین است که باید با همکاری رسانه ها در راستای ارتقا آن گام برداشت.

فرمانده انتظامی استان کرمان امنیت پایدار در استان کرمان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: میزان امنیت در این استان نسبت به بسیاری از نقاط کشور بالاتر است.