کد خبر: 73356

امسال هفته پژوهش یک هفته زودتر برگزار می شود

برنامه هفته پژوهش در استان کرمان در کارگروه تخصصی پژوهش و فناوری اعلام شد.

کرمان خبر/ مدیر کل آموزش استانداری کرمان در کارگروه تخصصی پژوهش، فناوری و تحول اداری با اشاره به نزدیک شدن هفته پژوهش گفت: امسال هفته پژوهش یک هفته زودتر و از 15 لغایت 20 آذر ماه برگزار می شود.

"علی بیگ زاده"، افزایش حساسیت و توجه جامعه به فعالیت های پژوهشی و فناوری، ارائه آثار، یافته ها و دستاوردهای پژوهشی و فراهم نمودن زمینه برای تجاری کردن تحقیقات، بهره برداری علمی از ظرفیت های پژوهشی، تجلیل از فعالان عرصه تحقیق و کمک به رونق بازار پژوهش و تشویق و ترغیب پژوهشگران را از اهداف برگزاری هفته پژوهش ذکر کرد.

وی با بیان اینکه 4 کمیته علمی،اجرایی،تبلیغات و اطلاع رسانی و کمیته برپایی نمایشگاه  برگزاری هفته پژوهش را بر عهده دارند گفت: نواختن زنگ پژوهش در مدارس، برگزاری جشنواره و تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان،جشنواره مخترعین و پژوهشگران ماهانی،مراسم انتخاب کتاب سال، جشنواره پژوهش های برگزیده فرهنگی و هنری استان،همایش آموزشی تجلیلی فرهنگیان استان و معرفی ادارات برتر آموزش و پرورش در زمینه پژوهش، تورهای علمی و مسابقات پژوهشی، برپایی نمایشگاه تخصصی در دانشگاه ها و مراز تحقیقاتی استان و اجرای برنامه درب های باز برای آشنایی علاقمندان از جمله برنامه های هفته پژوهش در استان کرمان است.

مدیر کل آموزش استانداری کرمان در پایان خاطر نشان کرد: آثار و مستندات پژوهشی محققان و فناوران استان برای معرفی پژوهشگر برتر طبق آیین نامه های ابلاغی در 6 سطح ارزیابی می شود. ایسنا