کد خبر: 73400

فرمانده مرکز آموزش 05 کرمان:

فرمانده مرکز آموزش 05 شهید سرلشکر علیرضا اشرف‌گنجویی کرمان گفت: حفظ ارزش‌های دفاع مقدس موفقیت نسل کنونی و آینده کشور ما را تضمین می‌کند.

به گزارش کرمان خبر، محمدعلی سعیدعسکری عصر دیروز در آیین افتتاحیه بیست و پنجمین دوره معارف جنگ در مرکز آموزش 05 کرمان اظهار داشت: امروز این مرکز میزبان رادمردانی است که از همان اوایل جنگ پا در رکاب رهبری گذاشتند و در تمام صحنه‌های پر مخاطره جنگ حضوری مؤثر و تاثیرگذار داشتند.

فرمانده مرکز آموزش 05 شهید سرلشکر علیرضا اشرف‌گنجویی کرمان بیان کرد: یادگاران دوران دفاع مقدس هر کدام گنجینه‌ای پر افتخار به وسعت تاریخ از حماسه جنگ و تبلور ایمان، اراده، پایمردی و مجموعه‌ای از دستاوردهای جبهه‌های نبرد هستند.

حفظ ارزش‌های دفاع مقدس موفقیت ما را تضمین می‌کند

سعیدعسکری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا عنوان کرد: شهدا مردانی بودند که نگذاشتند اراده دشمن به ما تحمیل شود و اگر امروز جوانان ما به قله افتخار و عزت رسیده‌اند، ثمره خون شهداست و ما نباید از جان گذشتگی شهیدان را در گذر زمان و زندگی روزمره امروز فراموش کنیم.

وی تصریح کرد: حفظ ارزش‌های دفاع مقدس کاری بس بزرگ و طاقت‌فرسا است که موفقیت نسل کنونی و آینده کشور ما را تضمین می‌کند.

فرمانده مرکز آموزش 05 شهید سرلشکر علیرضا اشرف‌گنجویی کرمان گفت: ترویج معارف جنگ که مورد تاکید مقام عظمای ولایت است یکی از عوامل مهمی است که شوق و اشتیاق دوران دفاع مقدس را در وجود همه ما زنده می‌کند.

 

اقتدار نیروهای مسلح بر گرفته از فرهنگ عاشورایی است

فرمانده مرکز آموزش 05 شهید سرلشکر علیرضا اشرف‌گنجویی کرمان افزود: فرهنگ عاشورایی حاکم بر جبهه‌ها بود که شاهد خلق حماسه‌های شگرف بودیم به نحوی که کارشناسان نظامی دنیا را متعجب کرد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر هم اقتدار نیروهای مسلح ایران برگرفته از فرهنگ عاشورایی، در خط رهبری حرکت کردن و ولایتمداری است که توانمندی خود را به جهانیان نشان می‌دهند.

سعیدعسکری با تأکید بر اینکه باید نسل‌های آینده بدانند که این سرزمین چگونه حفظ شد و به سربلندی و افتخار رسید، خاطرنشان کرد: خانواده شهدا فرهنگ مقاومت، ایثار و از خود گذشتگی را به ما یادآوری می‌کنند.فارس