کد خبر: 73485

آخرین خبرها از شهرداری

اطفای حریق یک باب مغازه، اجرای طرح محله سبز در محله های کرمان و احداث پارک بانوان در منطقه چهار از جمله اخبار شهرداری کرمان است.

به گزارش کرمان خبر، در ساعت چهار و ۳۵ دقیقه صبح شنبه در پی تماس از سوی شهروندان با مرکز پیام سازمان و اعلام حریق یک باب مغازه در خیابان آیت الله صالحی، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه دو به محل حادثه اعزام شدند.

آتش نشانان با سرعت عمل خود در کمترین زمان ممکن با رعایت نکات ایمنی به مهار آتش پرداخته و از گسترش آتش به سایر مغازه های همجوار جلوگیری کردند .

علت وقوع این حادثه توسط کارشناسان این سازمان در حال بررسی است .

همچنین در ادامه مرکز فرماندهی از واژگونی یک دستگاه خودرو در جاده تهران خبر داد و در این خصوص آتش نشانان ایستگاه شماره هفت با خودرو امدادی به محل اعزام شدند و اقدامات لازم را انجام دادند.

اجرای طرح محله سبز در محله های کرمان

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرمان از اجرای طرح محله سبز در محله های زریسف و شهرک ارتش خبر داد.

ایمان سیف الهی گفت: با همت و همکاری شهرداری منطقه یک طرح محله سبز در محله های زریسف و شهرک ارتش انجام پذیرفت.

وی اظهار داشت : قریب ۹۰۰ اصله درخت از انواع زبان گنجشک، عناب تلخ و توت کاکوزا در نقاط مختلف دو محله یاد شده از جمله  مدارس حمزه، راه دانش، ابوالقاسم هرندی، شهید مصطفی هندوزاده، شهدا ۳۴، فرهیختگان و مدرس کاشته شد.

سیف الهی با بیان اینکه در طرح محله سبز هرس هزار و ۲۰۰ اصله درخت و لایروبی ۲۴ هزار متر مربع از جوبهای این شهرک ها نیز انجام شد، ادامه داد: این طرح به ترتیب در محله های شهر کرمان انجام می شود.

وی افزود: هم اکنون طرح محله سبز در شهرک سرجنگلداری فاز اول واقع در منطقه دو شهری آغاز شده است.

احداث پارک بانوان در منطقه چهار شهر کرمان

شهردار منطقه چهار کرمان گفت: در محدوده توکل ‌آباد شهرداری باغی با وسعت چهار هکتار وجود دارد که به پارک بانوان تبدیل می‌شود و اکنون در مرحله‌ زیرسازی و جدول ‌گذاری است.

علی نیک طبع احداث پارک بانوان در این منطقه را ضروری دانست و افزود: چون در ضلع غربی شهر کرمان، پارک بانوان وجود دارد، نیاز است در ضلع شرقی شهر هم پارک بانوان احداث شود و جا دارد از سیف‌الهی شهردار و معاونان وی تشکر کنم که احداث پارک بانوان در این منطقه را در دستور کار قرار دادند.

وی تصریح کرد: این پارک تا یک‌ سال آینده احداث خواهد شد ضمن اینکه در این پارک با حفظ درختان باغ، پیست دوچرخه‌ سواری، سالن‌های سرپوشیده‌ چند منظوره و مجموعه‌ های ورزشی احداث می‌شود.

نیک طبع هدف از این اقدامات را خدمات رسانی به شهروندان و تامین رفاه حال آنها دانست.مهر