کد خبر: 73739

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر مطرح شد

مسئولان و جمعی از افراد مرتبط با مدرن‌ترین پایانه مسافربری جنوب‌شرق در کرمان گردهم آمدند تا برای باز کردن گره‌های موجود در این مکان چاره‌اندیشی کنند.

به گزارش کرمان خبر به نقل از فارس، نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در حالی شامگاه یکشنبه برگزار شد که در این جلسه مصوب شد، کارگروه هفت نفری برای بازگشایی گره‌های موجود در این مکان تشکیل شود.

پایانه مسافربری کرمان به اتوبوس خط واحد نیاز دارد

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با حضور 12 نفر از اعضا برگزار شد اما حجت‌الاسلام ربانی، کمال جوانمرد و رویا دیوان‌بیگی در این جلسه حضور نداشتند.

جمعی از فعالان صنف رانندگان وسایل نقلیه حمل و نقل جاده‌ای مسافر استان کرمان میهمان اعضای شورای شهر کرمان بودند تا به بیان برخی از مشکلات موجود در پایانه مسافربری کرمان بپردازند.

رئیس انجمن صنفی رانندگان وسایط نقلیه حمل و نقل جاده‌ای مسافر استان کرمان اظهار کرد: اعضای شورای شهر همان طور که در زمان تبلیغات انتخاباتی قول‌هایی را به مردم دادند اکنون هم به وعده‌های خود عمل کنند.

غلامرضا خادمی‌زاده وضعیت پایانه جدید شهر کرمان را نامطلوب خواند و عنوان کرد: 96 پایانه مسافربری در ایران داریم اما پایانه کرمان با تمام پایانه‌ها تفاوت دارد.

به گفته وی عدم اجرای قانون و اجرای سلیقه‌ای قانون مهمترین مشکل پایانه مسافربری شهر کرمان است.

خادمی‌زاده تصریح کرد: در زمان راه‌اندازی پایانه مسافربری کرمان قول دادند که اتوبوس خط واحد برای این مکان اختصاص یابد اما این کار را انجام ندادند و مردم برای رفت و آمد مشکلاتی دارند.

وی با بیان اینکه مصوبات شورای ترافیک برای پایانه مسافربری کرمان اجرایی نشده است، گفت: شاهد قطع شدن 16 روزه سیستم گرمایشی پایانه مسافربری کرمان بودیم.

فتح‌الله مویدی رئیس شورای اسلامی شهر کرمان هم در این نشست اظهار کرد: در پایانه مسافربری شهر کرمان اتفاقاتی روی می‌دهد که موجب ظلم به مردم می‌شود و ما هم فقط اجرای قانون را می‌خواهیم.

نمره پایانه جدید کرمان 4 برابر پایانه قدیم

این در حالی‌ است که در این نشست شهردار کرمان گفت: پایانه مسافربری در کرمان طی دوران گذشته متمرکز نبوده است.

ابوالقاسم سیف‌اللهی عنوان کرد: احداث پایانه جدید کرمان از دوره نخست شورای اسلامی شهر کرمان کلید خورد اما به سرانجام نرسید و در شورای دوم پس از ارائه آگهی یک سرمایه‌گذار برای ساخت پایانه انتخاب شد و خانواده آدینه‌زاده وارد پروژه شدند.

وی تصریح کرد: در دوره سوم شورای اسلامی شهر کرمان که شهردار شدم به‌ سراغ پروژه‌های سرمایه‌گذاری از جمله پایانه مسافربری رفتم.

شهردار کرمان افزود: مکان پایانه مسافربری کرمان مانند امروز نبود اما در حال حاضر موقعیت بهتری پیدا کرده است و نمی‌توان این را گفت که سرمایه‌گذار سود زیادی برده است.

سیف‌اللهی با تاکید بر اینکه شهرداری باید حقوق مردم را در نظر بگیرد، یادآور شد: تاکنون جلسه‌های متعددی برای بررسی و رفع مشکلات پایانه مسافربری کرمان برگزار شده است و بحث فنی را به صنف و اداره کل پایانه‌ها واگذار کرده‌ایم.

اما علی‌اکبر مشرفی رئیس کمیسیون عمران، نظارت و مسائل کلانشهرهای شورای شهر کرمان هم در این نشست پیشنهاد داد: جلسه‌ای با حضور همه ذینفعان پایانه مسافربری شهر کرمان برگزار شود تا مشکلات این مکان هم بررسی و رفع شود.

گفتنی است، بر اساس نظر اعضای شورای شهر کرمان مقرر شد که کارگروه هفت نفری برای بازگشایی گره‌های موجود در پایانه مسافربری آدینه کرمان تشکیل شود.

اساس‌نامه سازمان زیباسازی شهرداری کرمان بررسی می‌شود

همچنین محمدیاسین پنجعلی‌زاده رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و سرمایه‌گذاری شورای شهر کرمان نیز اساس‌نامه سازمان زیباسازی شهرداری کرمان را ارائه کرد و قرار شد، اعضای شورا پس از مطالعه این اساس‌نامه برای تصویب آن تصمیم‌گیری کنند.