کد خبر: 73747

با حضور آیت‌الله اختری

دفتر بنیاد ملی عفاف و حجاب با حضور آیت‌الله اختری در استان کرمان افتتاح شد.

به گزارش کرمان خبر ، ظهر امروز  با حضور آیت‌الله اختری رئیس بنیاد ملی عفاف و حجاب، دفتر این بنیاد در استان کرمان در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه در کرمان افتتاح شد.

اختری

مسئول دفتر بنیاد ملی عفاف و حجاب در استان کرمان  اظهار داشت: دفتر بنیاد ملی عفاف و حجاب با هدف ترویج و گسترش عفاف و حجاب در سطح استان کرمان راه‌اندازی شده است.

رویا دیوان‌بیگی بیان داشت: راه‌اندازی دفاتر شهرستانی بنیاد ملی عفاف و حجاب نیز در استان کرمان پیگیری می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه عفاف و حجاب مسئله بسیار مهمی است، اضافه کرد: رسالت سنگینی در حوزه عفاف و حجاب بر دوش ما قرار دارد و امیدوارم بتوانیم، قدم‌های مثبتی در این زمینه برداریم.

دیوان‌بیگی از آمادگی مسئولان و دستگاه‌های اجرایی استان کرمان در راستای هم‌افزایی و همگرایی در بخش عفاف و حجاب خبر داد.

 آیت‌الله اختری رئیس بنیاد ملی عفاف و حجاب، حبیبی مدیرکل حزب موتلفه اسلامی، امام جمعه موقت کرمان، جانشین فرمانده سپاه ثارالله و جمعی از مسئولان استانی در آیین افتتاح بنیاد ملی عفاف و حجاب در استان کرمان حضور داشتند.

 آیت‌الله حسن اختری با اشاره به اهمیت رعایت حجاب در جوامع اسلامی گفت: در ایران با مسئله بی حجابی مواجه نیستیم بلکه معضل کنونی ما بدحجابی است.

وی بدحجابان را در قالب سه دسته دانست و اذعان داشت: برخی از افراد به دلیل سهل انگاری و برخی به دلیل عدم شناخت به مساله حجاب توجه کافی ندارند.

آیت الله اختری ادامه داد: اما دسته سوم بدحجابان در واقع مامور ترویج بی حجابی در جامعه بوده و از خارج و شبکه های اجتماعی دستور می گیرند.

رئیس بنیاد ملی عفاف و حجاب با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام مبنی بر رعایت حجاب تصریح کرد: استکبار جهانی و اسرائیل به دنبال ضربه زدن به نظام از طریق ایجاد فساد درونی هستند.

وی فساد درونی را شامل فساد اداری، اخلاقی و اجتماعی دانست و اذعان داشت: برخی لباس ها و پوشش ها در جامعه توهین به اجتماع است که باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل ‌بیت (ع) به وضع قانون امر به معروف و نهی از منکر در شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره و تصریح کرد: براساس این قانون 300 فعل برای دولت و ادارات تعیین شده است.

وی با اشاره به پیگیری های دولت تدبیر و امید برای اجرای این قانون گفت: تاکنون دولت موفق به اجرای آن نشده است.

آیت الله اختری یادآور شد: تاکنون هیچ کدام از دولت ها موفق به احیاء قانون امر به معروف و نهی از منکر نشده اند.

این مسئول خواستار راه اندازی شعبه های بنیاد ملی عفاف و حجاب در استان ها شد و افزود: مردم باید در زمینه مقابله با بدحجابی ورود پیدا کنند.

رئیس بنیاد ملی عفاف و حجاب گفت: 25 دی ماه سال جاری به منظور هم اندیشی در زمینه مقابله با بدحجابی اجتماعی از موسسات حجاب و عفاف، خانواده و زنان را تشکیل خواهیم داد.