کد خبر: 73771

فرمانده انتظامی کرمان خبر داد

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: بیش از 500 کیلوگرم مواد مخدر در ارتفاعات ماهان کرمان کشف شد.

به گزارش کرمان خبر، سردار حسین چناریان پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از کشف محموله مواد مخدر که صبح امروز از قاچاقچیان کشف شده بود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای برخورد جدی با کاروان‌های اصلی مواد مخدر در استان کرمان مصصم هستیم و در این زمینه ماموران انتظامی با یک کار اطلاعاتی ‌خوب ساعت 5 و 30 دقیقه صبح امروز در محور بم ـ کرمان با این گروه مسلح درگیر شدند.

وی افزود: با تسلط و اشراف خوب عملیاتی که همکاران ما داشتند موفق شدند این گروه مسلح قاچاق مواد مخدر را مورد ضربه قرار دهند‌ و در این درگیری بیش از 500 کیلو‌گرم مواد مخدر، دو قبضه سلاح و یک دستگاه خودرو کشف و دو قاچاقچی را به هلاکت برسانند.

چناریان بیان کرد: ماموران نیروی انتظامی از مدت‌ها قبل این گروه را زیر نظر داشتند و تاکنون هشت بار با آنها درگیر شده بودند و امروز توانستند محموله آنها را کشف و ضبط کنند.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به شیوه‌های امروزی حمل مواد مخدر توسط قاچاقچیان گفت: بخشی عمده‌ای از مواد مخدر توسط گروه‌های رابط جابه‌جا می‌شود به دلیل اینکه در این چند سال ضربات محکمی از نیروی انتظامی خورده‌اند، قاچاقچیان اصلی مواد مخدر خود پنهان می‌شوند و در صحنه نمی‌آیند.

چناریان عنوان کرد: با اشراف اطلاعاتی خوبی که نسبت به این گروه‌های مسلح قاچاق مواد مخدر در استان کرمان داریم، امسال کم‌تر گروه مسلحی فرصت پیدا کرد تا بتواند از استان کرمان عبور کند.

وی بیان داشت: ما با اشراف اطلاعاتی‌، تجربه عملیاتی‌ و هماهنگی که بین رده‌های پلیس تخصصی وجود دارد، توانسته‌ایم ضربات کاری و حساب شده‌ای به قاچاقچیان وارد کنیم.

چناریان افزود: در سال‌جاری با اشراف و تلاش جدی که همکاران ما در پلیس امنیت عمومی، مبارزه با مواد مخدر استان و یگان‌های عملیاتی و تکاوری داشته‌اند، توانسته‌ایم نسبت به سال گذشته‌ افزایش کشفیات مواد مخدر خوبی داشته باشیم.

فرمانده انتظامی کرمان عنوان کرد: عمدتا در درگیری ‌با قاچاقچیان مواد مخدر موفق بوده‌ایم و آسیب‌پذیری ماموران به دلیل تجربه بالا و رعایت ایمنی که دارند بسیار کم بوده است.

وی ادامه داد: قاچاق مواد مخدر در منطقه شرق کشور و استان کرمان یک آسیب جدی است و اگر مردم خود مشارکت و دقت نکنند، به جامعه و جوانان ما آسیب جدی وارد می‌شود، لذا شهروندان در معرفی و پاکسازی مناطق آلوده با پلیس همکاری داشته باشند. کشفیات مواد مخدر در استان کرمان نشان می‌دهد مافیایی مواد مخدر فعال‌تر از گذشته هم در نوع مواد مخدر سنتی و هم در حوزه مواد روانگردان هستند.

وی گفت: مردم باید کمک کنند تا ما بتوانیم ‌این دغدغه و مشکل را با کمک یکدیگر حل کنیم.فارس