کد خبر: 73816

امام جمعه کرمان:

امام جمعه کرمان گفت: 29 آذر‌ آغاز هفته وقف است و افراد ثروتمند بخشی از مال خود را برای کاری وقف کنند که مورد نیاز امروز جامعه است.

به گزارش کرمان خبر ، آیت‌الله سید یحیی جعفری ظهر دیروز در جمع نمازگزاران جمعه در محل مصلای امام علی (ع) اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) فرمودند «فرصت‌ها زود از دست شما گرفته می‌شود و مانند گذشتن ابر است». مردم در حوزه آب و سایر حوزه‌ها اهل قناعت نیستند و مصرف بالایی دارند.

امام جمعه کرمان ادامه داد: استان کرمان با مشکل کم‌آبی مواجه است و باید با مصرف بهینه از منابع موجود به‌ درستی استفاده شود.

جعفری کسب تقوا را فلسفه مهم بند‌گی خواند و تصریح کرد: عبادت‌هایی مانند نماز و روزه برای رسیدن به‌ تقوا به‌ عنوان یک مقام شامخ است.

وی میلاد عیسی مسیح را به مسیحیان به‌ویژه مسیحیان ساکن در کرمان تبریک گفت و اضافه کرد: امیدواریم سردمداران مسیحیت از خواب غفلت بیدار شود و به‌معنای درست کلمه، مسیحی باشند نه اینکه فقط ادعای مسیحیت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به راهپیمایی 20 میلیونی اربعین حسینی مردم با پای پیاده تصریح کرد: سردمداران آمریکا و کشورهای غربی دچار وحشت شدند، زیرا این جمعیت می‌تواند، تمام توطئه‌های دشمن را خنثی کند.

جعفری با بیان اینکه از ایران حدود یک میلیون و 500 هزار نفر به زیارت امام حسین (ع) رفتند، عنوان کرد: با هیچ بیان و زبانی نمی‌توانیم از مردم قدردانی کنیم.

وی اضافه کرد: 29 آذر‌ماه جاری آغاز هفته وقف است و افراد ثروتمند بخشی از مال خود را برای کاری وقف کنند که مورد نیاز امروز و جامعه است.

امام جمعه کرمان اظهار داشت: افزایش آمار طلاق و کاهش آمار ازدواج یک خطر جدی است و باید توجه جدی به این موارد داشته باشیم.فارس