کد خبر: 73834

۵+۱ بداند ...

آیت الله سید احمد خاتمی گفت: ما با ۱+۵ مذاکره می کنیم چون مقام معظم رهبری اجازه فرمودند، اما اگر ۱+۵ در این خیال است که نفرت از دشمنان اسلام را از دل ببرند اگر توافق به جایی هم برسد، بدانند باز هم شعار مرگ بر آمریکا وجود دارد.

کرمان خبر/ آیت الله سید احمد خاتمی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان در یادواره سرداران و ۹۴۰ شهید رفسنجان با اشاره به وجود دو نوع مسلمانی در جامعه دینی اظهار داشت: از نگاه قرآن یک مسلمان شعاری و دیگری عملی وجود دارد، آن کسی که دم از اسلام میزند لیکن رفتار آنها مسلمانی نیست.

وی افزود: کسانی که بر سر سفره دین می نشینند و در کمتر حادثه ای با دین خداحافظی می کنند دینشان دین حرفی است.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: اگر ایمان و باور بر جان نشست آنگاه تقوا تحقق می یابد، مسلمان شعاری اسلام شعار و مسلمان شعاراست و در عمل آنها اسلام نیست.

وی با اشاره به گروه دیگر که اسلام مدارند و عملشان مطابق با دین است، در ادامه گفت: آنان که ایمان به خدا و پیامبر را در خود هزینه می کنند و در راه دین جان می دهند همانند ۹۴۰ شهیدی که افتخار شهرستان هستند ، این ها راست می گویند، اسلام مداران سبک زندگی دینی دارند.

امام جمعه موقت تهران ویژگی بیزاری از بیگانه را از ویژگیهای اسلام مدارند برشمرد و گفت: این ویژگی به مانند نفرت ملت ایران از بیگانه در مدت ۳۷ سال است، آنها در این مدت این نفرت را ابراز کردند و باشکوه شعار “مرگ بر آمریکا” را سر دادند و از اسرائیل بدشان می آید .

وی خاطر نشان کرد: ما با ۱+۵ مذاکره می کنیم چون مقام معظم رهبری اجازه فرمودند اما اگر ۱+۵ در این خیال است که نفرت از دشمنان اسلام را از دل ببرد بدانند اگر توافق به جایی هم برسد باز هم شعار مرگ بر آمریکا وجود دارد.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: به صراحت می گویم که ۱+۵ به خصوص آمریکا در پی ذلت مردم ایران است اما مردم ایران عاشورایی هستند و ذلیل نمی شوند و شعارشان هیات من الذله است.

وی افزود: مذاکره ما نه به خاطر ضعف و ناتوانی ماست، بلکه به خاطر این است که بهانه از دشمنان گرفته شود و پاسخ کسانی که مدام می گویند دشمن تراشی می کنید داده شود.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: مذاکرات باید در خط ولایت ادامه می یابداما مذاکره کنندگان و مسئولین اقتصادی دل به مذاکرات نبندند، راه درمان اقتصاد کشور فقط اقتصاد مقاومتی است

وی در بخش دیگری از سخنانش با هم زندگی کردن را دومین ویژگی سالام مدارند برشمرد و گفت: این خط کشی ها گاها تفننی نباید دلهای مردم ما را از هم جدا کند اصلاح طلب و اصول گرا و چپ و راست تقسیم بندی هایی نیست که در شان ملت باشد، مردم ایران اکثریت ولایی هستند و گوش به فرمان ولایت هستند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان خاطر نشان کرد: احزاب مطلق خوب و بد حجت شرعی نیستند، افراد محور نیستند محور آن است که حجت شرعی باشد حجت شرعی در عرصه سیاسی فقط آیت الله خامنه ای(معظم له) است.

وی بیان داشت: اختلاف سلیقه ها را تحمل کنید آن چه وحی منزل است فقط دین و اسلام است و آنچه پیامبر اکرم(ص) می خواهد تقویت نظام اسلامی است .

آیت الله خاتمی تصریح کرد: در شهرستان رفسنجان در روز غربت امام(ره) نود درصد مردم مقلب ایشان بودند و حجت الاسلام شیخ محمد هاشمیان امام جمعه فقید و حجت الاسلام شیخ عباس پور محمدی از علمای بزرگوار این شهر هستند که در زمان غربت مقام معظم رهبری(معظم له) را به این شهر دعوت کردند.

وی رفسنجان را شهر ولایی و یکپارچه دانست که عالمان ارزشمندی از جمله حجت الاسلام غروی و رمضانی پور را دارد و افزود: این شهرستان در شرایطی قرار دارد که بهترین هماهنگی بین مسئین شهر وجود دارد و سعی کنید این همدلی را حفظ کنید.

آیت الله خاتمی توجه به نماز و کسب رضایت خداوند را از دیگر ویژگی های اسلام مداران برشمرد و افزود: اینان هرجا هستند اهل نمازند به خصوص نماز اول وقت و نماز جمعه، اینان اهل معنویت هستند.

وی با اشاره به آیاتی از سوره احزاب خاطر نشان کرد: این آیات پیرامون حجاب نازل شده اند و بیانگر عظمت آن هستند.

امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: آنانیکه می گویند که چادر مشکی مکروه است چرا نمی گویند که بی حجابی حرام است، این سخنان از اسلام نشناسی آنان است.بوتیا