کد خبر: 73895

رئیس هیئت‌مدیره خانه مطبوعات کرمان عنوان کرد

رئیس هیئت‌مدیره خانه مطبوعات استان کرمان گفت: برگزاری دوره آموزش روزنامه‌نگاری بحران در کرمان یک ضرورت است.

کرمان خبر/ حسین شهابی در جیرفت با اشاره به پنجم دی‌ماه سالروز زلزله دلخراش بم اظهار داشت: برگزاری دوره‌های آموزش روزنامه‌نگاری بحران در استان کرمان یک ضرورت است.

وی بیان کرد: با توجه به بحران‌های طبیعی همچون زلزله و سیل و ... در استان کرمان، فراگیری نحوه برخورد مدیران رسانه‌ها، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری با این رویدادهای طبیعی بسیار مهم و حیاتی ارزیابی می‌شود.

رئیس هیئت‌مدیره خانه مطبوعات استان کرمان تصریح کرد: نقش نهادهای صنفی و تخصصی همچون خانه مطبوعات در بسترسازی آموزشی و کاربردی در این راستا اهمیت دوچندانی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در زمان وقوع زلزله بم، رسانه‌های استان کرمان نیز همچون مدیریت اجرایی استان به دلیل حجم و شدت زلزله و پیامدهایش دچار شوک شدند و البته بر اساس توان منابع انسانی و امکانات موجود برای خدمت‌رسانی و انعکاس این رویداد انسانی مهم تلاش کردند.

شهابی افزود: بی‌تردید اصحاب رسانه باید نسبت به فراگیری آموزش مدیریت بحران پیشقدم شوند و خدمات خبرنگاران و عکاسان در سطوح جهانی، ملی و استانی در بازتاب امداد و نجات و اسکان موقت و پس از آن در رویداد زلزله بم را جامعه قدردان بوده و است و بسیاری از کمک‌هایی که نوع‌دوستان به مردم بم و بروات داشتند ناشی از اطلاع‌رسانی شایسته خبری و تصویری رسانه‌ها بود.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان زلزله بم عنوان کرد: از مدیران ارشد استان و متولیان ستاد مدیریت بحران‌های طبیعی کشور و استان انتظار داریم تا زمینه‌های پیشگیری به ویژه پیرامون زلزله را با تولید و توزیع بسته‌های فرهنگی و آموزشی برای مقاطع سنی و تحصیلی مختلف فراهم کنند.

شهابی اظهار کرد: همچنین نهادهایی همچون هلال‌احمر، سازمان مدیریت بحران شهرداری و ... تجربیات مستند زلزله بم را در بخش رسانه‌ها با برگزاری نشست‌های تخصصی و کاربردی به خبرنگاران منتقل سازند.فارس