کد خبر: 73951

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان خبر داد

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی استان کرمان گفت: کنفرانس و نمایشگاه مشترک توانمندی‌های اقتصادی کرمان و آفریقا برگزار می‌شود.

کرمان خبر/ سیدابراهیم علوی ظهر دیروز در جمع خبرنگاران با اعلام برگزاری کنفرانس مشترک توانمندی‌های اقتصادی کرمان و آفریقا اظهار داشت: این کنفرانس و نمایشگاه مشترک در راستای سفرهای متعدد سفیر اوگاندا به استان کرمان و تفاهمنامه منعقد شده به منظور همکاری بیشتر برگزار می‌شود.

وی افزود: اکثر محصولات و خدمات استان کرمان در آفریقا بازار خوبی دارند و می‌توانیم از این طریق تحریم‌ها را دور زده و بازار جدیدی در کشورهای آفریقایی داشته باشیم.

علوی تصریح کرد: تفاهمنامه‌ای میان هیئت رئیسه اتاق بازرگانی کرمان و سفیر اوگاندا و شیخ‌السفرای 19 کشور آفریقایی منعقد شد که همایش معرفی ظرفیت‌های اقتصادی، نیازمندی‌ها و توانمندی‌های کرمان و آفریقا را داشته باشیم.

وی با اشاره به همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی، صنعت و معدن و کشاورزی در این همایش بیان داشت: دوم تا پنجم اردیبهشت ماه سال آینده کرمان میزبان این کنفرانس و همایش نیم روزه است و نمایشگاهی نیز به مدت چهار روز در این ارتباط برگزار می‌شود.

علوی عنوان کرد: در شرایط فعلی که با تحریم مواجه هستیم، فرصتی برای ما است تا از این طریق با کشورهای دیگر ارتباط داشته باشیم.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به برپایی نمایشگاه گردشگری سلامت در دبی در بهمن ماه سال‌جاری گفت: نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی و گردشگری سلامت دبی با هدف معرفی توانمندی‌های صنعت گردشگری سلامت ایران به شرکت‌های عمانی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: استان‌های مختلفی از ایران خدمات پزشکی و درمانی به کشورهای همسایه ارائه می‌دهند، اما کرمان در این حیطه چندان وارد نشده است.

علوی بیان داشت: تلاش ما بر این است که کرمان نیز در این نمایشگاه حضور یابد و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود را عرضه کند.

وی با اشاره به همکاری‌های اقتصادی ایران و عمان افزود: اهمیت همکاری با کشور عمان به دلیل روابط فرهنگی و اقتصادی از قبل است و اینکه عمان دروازه ورود ما به سایر کشورها محسوب می‌شود.

علوی ادامه داد: در شرایط کنونی تحریم، عمان موقعیت مناسبی است که باید از آن استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به سفر رئیس اتاق بازرگانی عمان به کرمان اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم که ورود انواع کالا و خدمات خودمان را به کشور عمان داشته باشیم و از این طریق به کشورهای دیگر نیز راه یابیم.فارس