کد خبر: 73969

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار کرمان:

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار کرمان گفت: رشد قارچ‌گونه آموزشگاه‌ها بدون اخذ مجوزهای لازم از شهرداری عامل ایجاد ترافیک در شهر می‌شود.

کرمان خبر:  جلال محمدی صبح امروز در شورای ترافیک استان کرمان در محل دفتر استاندار کرمان گفت: از مسئولان مربوطه می‌خواهیم تا زمین مورد نیاز برای احداث پارکینگ خودروهای سنگین در خارج شهر کرمان را به شهرداری تحویل دهند.

وی با اشاره به اینکه مشکل ترافیک شهر کرمان یک‌ شبه یا یک‌روزه برطرف نمی‌شود، ادامه داد: رشد قارچ‌گونه آموزشگاه‌ها بدون اخذ مجوزهای لازم از شهرداری عامل ایجاد ترافیک در شهر کرمان می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار کرمان تصریح کرد: همه مدیران باید به این نتیجه برسند که مشکل ترافیک و رفع آن متعلق به همه است و تنها به شهرداری مربوط نمی‌شود.

محمدی با بیان اینکه عوامل تاثیرگذار بر ترافیک به‌ شکل نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است، عنوان کرد: پارکینگ‌های حاشیه‌ای از جمله عوامل موثر بر ایجاد ترافیک در شهر کرمان است.

وی در پاسخ به سئوال استاندار کرمان درباره علت کم‌رنگ بودن خط‌کشی خیابان‌های شهر کرمان افزود: با توجه به بودجه‌ای که سالانه داریم و گستردگی شهر کرمان خط‌کشی انجام‌ شده در حد مطلوب نیست.

محمدی عنوان کرد: قیر، آسفالت، شن و رنگ مورد استفاده در خیابان‌ها استاندارد لازم را ندارد و گرد و غبار موجود در هوا موجب پاک شدن سریع‌تر خط‌کشی‌های خیابان‌های شهر کرمان می‌شود.فارس