کد خبر: 74080

آیت‌الله علم‌الهدی:

امام جمعه مشهدمقدس با تاکید بر اینکه "آیا مردم برای این انقلاب کرده‌اند که چشمشان برای حل مشکلات به غرب باشد؟" گفت: دشمن ‌در مذاکرات هسته‌ای به دنبال این است که آرمان‌های ما را ساقط کند زیرا همین آرمان‌ها دشمن را بدبخت کرده است.

کرمان خبر: آیت‌الله سید احمد علم الهدی  در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه منور رضوی، اظهار داشت: در جریان خلقت و آفرینش بشر حادثه‌ای مهمتری از ولادت پیامبر اکرم(ص) نبود زیرا ولادت ایشان ظهور عالی‌ترین عنصر الهی بر روی زمین و ولادت ایشان نقطه عطفی برای نسل بشر در حرکت به سوی کمال بود. جریان ولادت پیغمبر اکرم نقطه عطف انتقال زندگی بشر از "قدرت‌محوری" به "عبودیت‌محوری" است.

وی افزود: این حادثه‌ای که در تاریخ انسانیت بزرگترین واقعه است، ذات پروردگار با تحول تکوینی به جهانیان اعلام کرد، مجموعه این حوادث غیرطبیعی هم در حوزه قدرت استکباری دنیای آن روز یعنی امپراتوری ایران رخ داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت مقوله اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در زمینه اقتصادی مقاومتی یک راهبرد ارائه دادند و نباید آن را به شکل یک موعظه دید، دولت نیز وظیفه دارد این راهبرد را اجرایی کند.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: همایشی تحت عنوان "اقتصاد ملی ایران" برگزار شد و متولیان اقتصادی در این همایش نظرات خود را ارائه کردند اما کلمه‌ای در ارتباط با اقتصاد مقاومتی عنوان نشد. عنوان نشد که کدام یک از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی که مد نظر مقام معظم رهبری بوده، محقق شده است.

وی تصریح کرد: آنچه امروز مطالبه مردم و ملت ما است در واقع همان مطالبات مقام معظم رهبری است و همین مردم از دولت و مجلس خود توقع دارند که این مطالبات اجرایی شود.

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری برای اقتصاد مقاومتی 10 مولفه اساسی را برشمردند تصریح کرد: متولیان این همایش عنوان نکردند که از این 10 مولفه کدام یک اجرایی شده و در سیاستگذاری‌ها لحاظ شده است.

آیت‌الله علم الهدی عنوان کرد: آیا منظور از همایش ملی، همایش بدون رهبری است؟ آیا منظور همایش منهای امامت است؟ ما اصلاً چنین ملتی نداریم، آیا باید یک 9 دی دیگر اتفاق بیفتد تا این مردم ثابت کنند که تمام هستی آن‌ها ولایت است؟ باید رهنمودها و مطالبات مقام معظم رهبری در تمامی برنامه‌ریزی‌ها در دستور کار قرار بگیرد، آیا مردم برای این انقلاب کرده‌اند که چشمشان برای حل مشکلات به غرب باشد؟

وی تصریح کرد: برخی گمان می‌کنند انقلاب اسلامی ایران تنها سبب تغییر نظام مدیریتی کشور شده است و برای اداره کشور باید وارد باشگاه قدرت جهانی شویم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه از نگاه این عده جریان انقلاب اسلامی به پایان رسیده است، عنوان کرد: آن‌ها حتی نسبت به مواضع انقلاب اسلامی و حمایت از فلسطین اعتراض دارند؛ آن‌ها معتقدند امروز، زمان سازش و تعامل با دنیا است زیرا در غیر این صورت معیشت مردم با خطر مواجه می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار داشت: این مردم در جریان انقلاب اسلامی با هدف محقق شدن حاکمیت دینی قیام کردند و خود را در برابر گلوله قرار داده و جلودار این نهضت نیز امام راحل بودند که جریان انقلاب اسلامی ایران را تا رسیدن به سرمنزل مقصود هدایت کردند؛ هدف اصلی این مردم از قیام، نان و اقتصاد و یا فناوری نبود، آن‌ها به تاسی از پیشوای خود به پا خاستند و برای حفظ دین ایثار کردند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در جهت حاکمیت دین رخ داد، خاطرنشان کرد: حاکمیت انقلاب اسلامی همان حاکمیت اهل بیت(ع) است که باید تثبیت شود و در مقابل نظریه پوسیده لیبرال دموکراسی ایستادگی کند.

امام جمعه مشهدمقدس گفت: این حاکمیت باید جریان را تا زمان رسیدن و سپردن پرچم به صاحب اصلی ادامه دهد و همین مسیر آرمان اصلی ما را تشکیل می‌دهد. مشکل اصلی دشمن با آرمان‌ها است زیرا خود آن‌ها نیز باصراحت اعلام کرده‌اند که حتی اگر مذاکرات به نتیجه برسد، تحریم‌ها لغو نمی‌شود و همین نشان می‌دهد که سانتریفیوژ برای آن‌ها صرفاً قدم اول است و با فرض توفیق در مذاکرات هسته‌ای مسائل دیگری را دوباره علم می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران قدرت اول منطقه است و جریان اسلام خواهی را قوت و قدرت بخشیده است و دشمن ‌در مذاکرات هسته‌ای به دنبال این است که آرمان‌های ما را ساقط کند زیرا همین آرمان‌ها دشمن را بدبخت کرده است.تسنیم