کد خبر: 74100

طوفان شن ۱۰میلیارد ریال خسارت برجا گذاشت

فرماندار ریگان از عدم وجود بیمارستان در این شهرستان خبر داد و گفت: شهروندان ریگانی برای پی گیری امور درمانی خود مجبور به طی مسافت ۱۰۰ کیلومتری برای رسیدن به بیمارستان بم هستند.

به گزارش کرمان خبر به نقل از مهر: امین باقری در جمع خبرنگاران با اشاره به وقوع طوفان شن در ریگان گفت: این طوفان که ۷۰ کیلومتر برساعت سرعت داشت باعث بروز خساراتی در ریگان شد.

وی میزان خسارت برآورد شده در اثر بروز طوفان را ۱۰ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: طوفان شن باعث ریزش مرکبات و شن گرفتگی دهانه پل ها شد.

این مسئول از شن گرفتگی جنگ کهور منحصر به فرد ریگان، مزارع گندم و جو این شهرستان در اثر وزش طوفان خبر داد و افزود: همچنین طوفان باعث از جا آمدن درختان خرما شد.

باقری از خسارت ۵۰۰ میلیون ریالی طوفان به فضای سبز شهری ریگان خبر داد و گفت: طوفان گفته شده باعث قطع شدن بر ۳۷ روستا شد که با اقدامات انجام شده برق این روستاها در کمترین زمان ممکن وصل شد.

وی با اشاره به وقوع طوفان های شن متعدد در ریگان گفت: این مساله باعث بروز مشکلات تنفسی برای شهروندان می شود که این امر می طلبد در بخش درمان شهرستان اقدام جدی تری صورت گیرد.

فرماندار ریگان از عدم وجود بیمارستان در شهرستان ریگان خبر داد و ابراز داشت: ساکنین این شهرستان برای پی گیری امور درمانی خود مجبور به طی مسافت ۱۰۰ کیلومتری برای رسیدن به بیمارستان بم هستند.

این مسئول احداث بیمارستان در ریگان را ضروری دانست و افزود: باید اقدامات لازم در این خصوص انجام شود تا نیاز مردم شهرستان در این خصوص مرتفع شد.

باقری از شهروندان ریگانی خواست که در اجرای طرح های کشت نهال در منازل و مناطق خودشان مشارکت کنند و گفت: این امر می تواند باعث کاهش خسارت ناشی از طوفان شن شود.