کد خبر: 74122

او از حرمت شهید مطهری سوء استفاده می‌کند

مسئول سازمان بسیج اساتید استان کرمان گفت: به نظر می‌رسد سخنان روز گذشته علی مطهری نقد نبوده؛ بلکه نفی حکومت و نظام بوده است.

کرمان خبر: عباس علی رستمی ابوسعیدی، مسئول سازمان بسیج اساتید استان کرمان ، در رابطه با سخنان علی مطهری مبنی بر غیر قانونی بودن حصر سران فتنه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: بحثی که علی مطهری بیان کرده و ادامه می‌دهد در شان نظام نبوده و نیست.

وی با اشاره به اینکه این گونه سخنان نظام را زیر سوال خواهند برد؛ بیان داشت: خود آقای مطهری به قانون اساسی رای داده است و اکنون با این سخنانش عدم تعهد به قانون اساسی را اعلام کرده است و تعهدی به آن ندارد.

سخنان علی مطهری نقد نبود؛ نفی حکومت و نظام بود

مسئول سازمان بسیج اساتید استان کرمان ادامه داد: به نظر می‌رسد این سخنان نقد نبوده و بلکه نفی بوده است، این سخنان نفی حکومت و نظام بوده است.

رستمی ابوسعیدی با اشاره به خدمات سازنده شهید مطهری در انقلاب اسلامی بیان داشت: با توجه به انتساب علی مطهری به پدر بزرگوارش باید بداند که سخنان؛ گفتار و رفتار وی تمام دنیا مطرح می‌شود.

علی مطهری از حرمت شهید مطهری سوء استفاده می‌کند
وی افزود: این گونه سخنان باید مورد پیگرد قانونی قرار بگیرند، به نظر می‌رسد که علی مطهری از حرمت شهید مطهری سوء استفاده می‌کند و خود را مصون می‌داند؛ اما باید به وی تذکر داده شود که هر حرفی را هر جایی نباید زد.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان کرمان با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صد‌ها هزار شهید تقدیم کرده است و یکی از همین شهدا؛ شهید مطهری است، تصریح کرد: قانون باید اجرا شود؛ قانون برای حاکمان و حتی ولی است، همین قانون است که ولی را حاکم کرده است، همه باید به قانون احترام بگزاریم.

جایگاه علی مطهری در ذهن‌ها بسیار پائین است

مسئول بسیج اساتید استاد کرمان ادامه داد: اگر قانون نقصی دارد باید آن را اصلاح کرد؛ نه اینکه کل قانون را زیر سوال برد.

رستمی ابوسعیدی با اشاره به اینکه اگر سخنان علی مطهری را به رای بگزاریم؛ خواهیم دید که اینگونه حرف زدن ارزشی برای کسی نخواهد داشت و احترامی ندارد؛ خاطرنشان کرد: جایگاه علی مطهری در ذهن‌ها بسیار پائین است.

وی ادامه داد: واقعا نمایندگان مجلس ما اینگونه‌اند، با این سخنان می‌خواهد انقلاب اسلامی ایران را به دنیا صادر کنند، اینان می‌خواهد سیاستمداری کنند؛ هیچ سیاستمداری با این رفتار خودش را و نظامش را کوچک نمی‌کند حتی اگر بد باشد.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه امروز اطلاعات به سرعت در دنیا منتشر می‌شود، تصریح کرد: همه دنیا این سخنان را می‌خوانند و تحلیل گران تحلیل می‌کنند و به نظر من علی مطهری یک نوع رفتار نفی داشت.

علی مطهری عالم نیست، دانشمند نیست، متفکر و سیاستمدار نیست

رستمی ابوسعیدی تصریح کرد: من نمی‌گویم که آقای مطهری به جایی وصل است اما می‌گویم که ایشان عالم نیست، دانشمند نیست، متفکر و سیاستمدار نیست.

وی با اشاره به اینکه سخنان وی بر اساس هوای نفس زده شده و شیطان ذهن وی را فریب داده است؛ ادامه داد: البته حجت الاسلام ابوترابی خیلی مودبانه با این موضوع برخورد کردند و اعتراض نمایندگان مجلس هم بجا بود اما شدید نبود.

نمایندگان می‌بایست بیشتر و شدید‌تر اعتراض می‌کردند

مسئول بسیج اساتید استان کرمان تصریح کرد: اگر من جای نمایندگان مجلس بودم بیشتر و شدید‌تر اعتراض می‌کردم، اگر فردی علیه فردی دیگر همین گونه حرف می‌زد اگر همین سخنان را می‌گفت با او قانونی برخورد می‌شد.

رستمی با اشاره به اینکه تا کنون بسیار ملاحظه‌ علی مطهری شده است، بیان داشت: بازهم ملاحظه وی را می‌کنند، و هر چه بیشتر ملاحظه وی را بکنیم بیشتر به نظام ضربه خواهد زد.بوتیا