کد خبر: 74139

مسئول امور شعب بنیاد مهدویت:

مسئول امور شعب و معاون طرح و برنامه‌ بنیاد مهدویت کشور گفت: استان کرمان از فعال‌ترین استان‌ها در زمینه مهدویت است و بیشترین فعالان در زمینه مهدویت را دارد.

کرمان خبر: مسعود دریس پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در محل بنیاد فرهنگی مهدی موعود رفسنجان اظهار داشت: بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) در سال 79 با پیشنهاد حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی و موافقت مقام معظم رهبری تاسیس شد.

وی افزود: این بنیاد با هدف توسعه و ترویج فرهنگ مهدویت و تعمیق  باور انتظار تاسیس شده و گروهی از نخبگان کشور همچون سردار صفوی، سردار فیروزآبادی، مظفر نماینده مردم تهران در مجلس، رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران و حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی عضو هیئت امنا هستند.

دریس ادامه داد: 21 دی‌ماه جاری اساس‌نامه جدید برای دو سال مصوب شد و هیئت‌‌مدیره جدید انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه در مراکز استان‌ها و برخی شهرستان‌‌ها نماینده فعال داریم، افزود: بیشتر شهرستان‌های استان کرمان دارای نمایندگی بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) هستند و این استان با داشتن 30 شعبه از فعال‌ترین استان‌های کشور است و استان سیستان و بلوچستان با بیش از 27 شعبه و خوزستان و فارس از دیگر استان‌های فعال هستند.

دریس با اشاره به پرتال جامع مهدویت تصریح کرد: این پرتال با بیش 81 هزار نفر عضو از سراسر کشور فعال است و سامانه پاسخگویی به سئوالات و شبهات در زمینه مهدویت با شماره 300013 آماده دریافت سئوالات و شبهات است ضمن اینکه برای پاسخگویی مفصل باید افراد عضو شوند و از طریق صفحه شخصی پاسخ خود را دریافت کنند.

مسئول شعب بنیاد فرهنگی مهدی موعود کشور اضافه کرد: تاکنون بیش از 21 هزار سئوال و شبهه در پرتال جامع پاسخگویی شده است.

دریس در ادامه از برگزاری آزمون سراسری معارف مهدویت همزمان در 55 حوزه در 31 استان خبر داد و افزود: این مهم در  12دی‌ماه جاری انجام شد و بیش از 9 هزار نفر داوطلب شرکت کردند.

وی بیان کرد: نتایج این آزمون نیمه دوم اسفندماه اعلام و طی مراسمی باشکوه از برگزیدگان و شعب فعال تجلیل می‌شود.

دریس اظهار داشت: تاکنون هشت مسابقه کتابخوانی در پرتال جامع مهدویت برگزار شده که آخرین موضوع از کتاب «از فرات تا فرات» بوده و کتاب بعدی «جهت‌نما» است که حاوی 40 پرسش و پاسخ و تالیف استاد قرائتی است.

مسئول امور شعب بنیاد فرهنگی مهدی موعود در کشور ادامه داد: همه مجموعه‌های فعال در زمینه مهدویت اعم از مهدیه‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد با رویکرد مهدویت و کانون‌های دانشگاه‌ها می‌توانند حضور داشته باشند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر بیش از 170 مجموعه مهدوی در پرتال عضو هستند که شامل 31 شعبه مراکز استان‌ها و بیش 170 دفتر شعبه شهرستان‌ها و بقیه کانون‌های مهدویت دانشگاه‌ها و موسسات هستند.

این مسئول افزود: حضور این مجموعه‌ها امکان معرفی مجموعه و آشنایی با تمام مدیران و ارتباط با یکدیگر و انتقال تجربیات را فراهم می‌کند.

دریس گفت: سئوالات در پرتال دسته‌بندی شده است و در حال حاضر بیش از 2 هزار و 500 پرسش و پاسخ نهایی شده و در مخزن قرار گرفته است.

رفسنجان از شعب فعال در زمینه مهدویت

مسئول امور شعب بنیاد فرهنگی مهدی موعود کشور اظهار کرد: رفسنجان از شهرستان‌های فعال استان کرمان در زمینه مهدویت است و اثرگذاری شعبه رفسنجان در بسیاری از رویدادها قابل لمس بوده است.

دریس با اشاره به ثبت‌نام 84 کودک در پیش‌دبستانی این بنیاد گفت: این امر اعتماد خانواده‌ها به عملکرد بنیاد را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: مشارکت خیران در امور مالی برنامه‌های بنیاد بسیار خوب است.

وقف ریشه‌دارترین و برجسته‌ترین کار است

وی با بیان اینکه بنیاد فرهنگی مهدی موعود موقوفات فراوانی در سطح کشور اعم از اهدای زمین، خانه و باغ داشته است، خاطرنشان کرد: در استان کرمان هم شاهد این موقوفات هستیم.

دریس اظهار کرد: این هفته با هدف دیدار با مدیران شعب بنیاد فرهنگی مهدی موعود استان به کرمان سفر کردیم و روز گذشته در چترود، زرند و کرمان بودیم و امروز در رفسنجان و شهربابک و همچنین امشب در سیرجان مهمان مردم هستیم و فردا سفر به بافت، رابر، بردسیر و کرمان خواهیم داشت.

وی یادآور شد: روز پنج‌شنبه سومین نشست سال جاری کارگروه منطقه دو شرق کشور در کرمان با حضور مدیران خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی و خراسان‌جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان برگزار می‌شود.

فارس