کد خبر: 74304

1500میلیارد تومان پروژه صنعتی و معدنی 20 بهمن ماه امسال با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره برداری می رسد.

به گزارش کرمان خبر؛ علیرضا رزم حسینی اظهار داشت: استان کرمان در سال 95 یک سوم فولاد کشور را تولید می کند.

استاندار کرمان افزود: تفاهمنامه سرمایه گذاری 268 طرح اقتصادی در استان کرمان با 75 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه های صنعت، معدن، گردشگری، پتروشیمی به امضاء رسیده است که 5 هزار میلیارد تومان آن توسط بخش خصوصی در استان کرمان در حال اجراست که معادل 15 سال بودجه عمرانی استان کرمان است.
وی با اشاره به نیاز استان به 5 هزار مگا وات انرژی برق به دیگر موقیعیت های سرمایه گذاری استان اشاره کرد و افزود:زمینه 800 میلیارد تومان پروژه برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی و گازرسانی به روستاها برای ارائه تسهیلات از سوی بانک انصار در استان کرمان وجود دارد.
وی با بیان اینکه در شرایط رکود برد با اشخاصی است که موقعیت های سرمایه گذاری را شکار می کنند  گفت: استان کرمان دارای ذخایر ارزشمندی است و فرصت های زیادی در آن وجود دارد اما هنوز این فرصت ها به درستی شناسایی نشده است.
رزم حسینی ادامه داد :سالانه 8 هزار میلیارد تومان خلق ثروت در استان کرمان توسط مردم اتفاق می افتد اما نتوانسته‌ایم این درآمدها را در استان کرمان نگه داریم و مردم می ترسند که  دارایی خود را برای سرمایه گذاری به میدان بیاورند که اگر بتوانید اعتماد آنها را جلب کنید ظرفیت بزرگی برای سرمایه گذاری است.
رزم حسینی ادامه داد:  اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی محقق شود راهی به جز سرمایه گذاری وجود ندارد .
استاندار کرمان متذکر شد: 1500میلیارد تومان پروژه صنعتی و معدنی 20 بهمن ماه امسال با حضور معاون اول رییس جمهور  به بهره برداری می رسد.

  • همشهری از بم |

    امیدوارم که اندکی از ان هم به شهر بم تعلق بگیرد که بعد از گذشت 11سال کوچه خیابانهای خاکی دارد