کد خبر: 74386

آموزش 3200 دانش آموز؛

آموزشهای پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی توسط قضات مجرب و توانمند دادگستری در مدارس کرمان انجام شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان از آموزش 3 هزار و 200 دانش آموز و اولیا در سه ماهه نخست سال تحصیلی امسال در راستای کاهش آمار جرائم و آسیب های اجتماعی در جامعه خبر دارد.

حمید خالقی در تشریح این خبر افزود:  مربیان و اولیایی که تحت این اموزش ها قرار گرفتند، در مقاطع دوره دوم دبستان، متوسطه اول و دوم مدارس دخترانه و پسرانه نواحی  1 و 2 آموزش و پرورش کرمان می باشند.

وی ابراز داشت: آموزشهای پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی  توسط قضات مجرب و توانمند دادگستری کرمان، طی 14 جلسه، ارائه شد.

حمید خالقی بیان کرد : قضات با حضور در مدارس و بیان مطالب حقوقی و قضایی به توضیح رفتارهای ناهنجار اجتماعی و عواقب این گونه رفتارها برای دانش آموزان پرداخته اند.

خالقی با بیان اینکه هشدارهای لازمی را که باید نوجوانان و جوانان بدانند تا با گروههای بزهکار ارتباط نداشته باشند و بتوانند زندگی سالمی را در بزرگسالی تجربه کنند، به آن ها آموزش داده اند، افزود:  در دوره ها و جلسات آموزشی ویژه اولیاء و مربیان و دوره های ضمن خدمت فرهنگیان، راهکارها و توصیه های تعالی و تحکیم خانواده بیان شد.

این مقام قضائی گفت:کم رنگ شدن عواطف و احساسات و طلاق عاطفی در خانواده ها، کاهش و پیشگیری از وقوع جرائم، انحرافات و آسیب های اجتماعی در دانش آموزان، کاهش آسیب های فضای سایبری و فن آوری های نوین ارتباطی بویژه ماهواره و موبایل، پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و الکل و آسیب های آن ها، کاهش خشونت ها بین افراد خانواده و پیشگیری از آسیب های خشونت از جمله مسائلی می باشد،که راهکار هایی برای انها ارائه شده است.

ادامه اخبار