کد خبر: 74511

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: باید پارک علم و فناوری کرمان را توسعه دهیم و در جنوب شرق کشور به شهرک علم و فناوری تبدیل کنیم.

به گزارش کرمان خبر، محمدمهدی زاهدی در نشست فعالان و نخبگان ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان افزود: ایجاد این شهرک می تواند رونقی بزرگ برای شرکت های دانش بنیان باشد و بخشی از این شهرک می تواند در اختیار دهکده علم و فناوری قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه با مشورت با استاندار کرمان دولت برای مناطق ویژه لایحه داده است، گفت: پیشنهاد ما ایجاد منطقه ویژه اقتصادی دانش بنیان در ماهان است که اگر این اتفاق بیفتد کار بزرگی در منطقه صورت می گیرد.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان تصریح کرد: شبکه مترو اینترنت باید در کرمان جدی گرفته شود زیرا به نفع استان است و باید تقویت و متولی جدی آن دقیق مشخص شود.

وی گفت: بحش دیگر در زمینه ایستگاه های موبایل است که بر اساس توافقاتی که شده مشکلات این استان به عنوان بزرگترین استان کشور و فاصله زیاد شهرها و نقاط از یکدیگر، در این حوزه به حداقل برسد.

زاهدی ادامه داد: بسیاری از طرح ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه زمان بندی خوب اجرا شده و امیدواریم آن توافقات با کمترین زمان ممکن عملیاتی شود.

وی گفت: استان کرمان به عنوان پایلوت دولت الکترونیک تصویب و کارهای بزرگی انجام شده اما در عین حال در این بخش مشکلاتی داریم.

وی بیان کرد: کمبودهایی در دولت الکترونیک داریم که اگر آنها را برطرف کنیم می توانیم قطبی برای گردشگری بهداشت شویم و از کشورهای حوزه خلیج فارس گردشگران بسیاری را در استان داشته باشیم.