کد خبر: 74543

سردار حسین چناریان

فرمانده انتظامی استان کرمان از آزادی گروگان ۱۱ ساله از چنگ گروگانگیران خبر داد و گفت: این گروگانگیری با هدف اخاذی در شهر کرمان انجام شده بود.

کرمان خبر: سردار حسین چناریان امروز در جمع اصحاب رسانه با حضور گروگان آزاد شده و خانواده آن افزود: در این رابطه دو متهم که برادر هستند نیز دستگیر شدند.

وی گفت: متهمان دارای سابقه اعتیاد به مواد مخدر و سرقت نیز هستند.

“چناریان” با اشاره به اینکه هیچ وجهی به گروگانگیران پرداخت نشده است، افزود: این پسر بچه هنگام بازگشت از مدرسه از سوی دو نفر ربوده شده بود و گروگانگیران دو ساعت پس از ربایش کودک با خانواده وی تماس گرفته و درخواست مقدار زیادی وجه نقد کرده بودند.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه گروگانگیران در حاشیه شهر کرمان سکونت داشته اند، اظهار کرد: خانواده گروگان، بلافاصله پس از اطلاع از موضوع، موارد را با پلیس در میان گذاشتند و با تشکیل تیم ویژه ای در پلیس آگاهی و انجام اقدامات ضربتی، این گروگان جمعه شب آزاد شد و به کانون خانواده خود بازگشت.

وی تصریح کرد: گروگانگیری با هدف اخاذی و امنیتی در استان کرمان به ندرت اتفاق می افتد و عمده گروگانگیری ها به دلیل اختلافات ناشی از قاچاق مواد مخدر یا مربوط به اتباع بیگانه است.

سردار چناریان گفت: کمتر از پنج درصد از جرایم در کرمان، گروگانگیری است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی گروگانگیری ها با تلاش نیروهای انتظامی کشف می شوند.

وی تاکید کرد: میانگین کشف گروگانگیری ها در کرمان سه روز است.بوتیا