کد خبر: 74571

برای رسیدگی به هجوم ریزگردها

اهواز در غبارها گم شده، اینطور که خبرها از سرزمین تفتیده خوزستان می رسد، شعاع دید در بخشهایی از این استان به کمتر از 150 متر رسیده و پروازهای فرودگاه اهواز لغو شده.

کرمان خبر: اهواز در غبارها گم شده، اینطور که خبرها از سرزمین تفتیده خوزستان می رسد، شعاع دید در بخشهایی از این استان به کمتر از 150 متر رسیده و پروازهای فرودگاه اهواز لغو شده.
 
پروازهای صبح فرودگاه اهواز به طور کلی تعطیل شده چون گرد و غبار اجازه نمی دهد برج مراقبت و خلبان، جلوشان را ببینند. مردم هم از این مسئله، استثنا نیستند. آنها هم نمی توانند تا 150 متر آنسوتر را ببینند.
 
شکرخدا موسوی، نماینده اهواز هم در تذکر رسمی به روحانی نوشته که به آن خدایی که می پرستد به این مسئله رسیدگی کند.
مسوول روابط عمومی اداره کل فرودگاه های خوزستان هم گفته کلیه پروازهای صبح سه شنبه فرودگاه بین المللی اهواز به دلیل گرد و غبار و کاهش دید افقی در باند اصلی لغو شده است.
'مجید ملایانی' اعلام کرده: تاکنون پنج پرواز این فرودگاه لغو شده و بقیه پروازها نیز در شرایط مساعد شدن هوا و افزایش دید افقی با تاخیر انجام خواهد شد.

در سه روز اخیر بسیاری از پروازهای فرودگاه اهواز به دلیل غلظت گرد و غبار، و کاهش دید افقی تا کمتر از 50 متر لغو شده است.

این وضعیت سبب شد تا بسیاری از مسافران ساعت ها در فرودگاه های اهواز و ماهشهر سرگردان شوند.

پدیده گرد و غبار که در دو هفته گذشته بیشتر مناطق خوزستان را در برگرفته، ضمن آنکه سبب تعطیلی نیمی از ادارات و مدارس خوزستان شده بسیاری از برنامه ها ، همایش ها و نشست های اداری را نیز لغو کرده است.
 
تا ساعت مخابره خبر (10 و 50دقیقه) وزش باد نسبتا شدید توام با گردو غبار در کلانشهر اهواز زندگی عادی مردم را برای چندین بار در هفته اخیر مختل کرده است.
به دلیل بروز پدیده گرد و خاک تمامی ادارات و مدارس 10 شهرستان این استان در روز سه شنبه تعطیل شد.
شاید این اخبار است که به تهران رسیده تا نماینده اهواز این تذکر را خطاب به رئیس جمهور بنویسد:
 
 

 
نامه نماینده اهواز به روحانی: به آن خدایی که می پرستی رسیدگی کن +عکس

 
مسوول روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان خوزستان هم اعلام کرده:غلظت گرد و خاک هوای اهواز در روز سه شنبه به بیش ازسه هزار و 575 میکروگرم بر متر مکعب ،یعنی بیش از 20برابر حد مجاز رسید.

'شهریار عسکری' گفته امروز صبح وضعیت در اهواز خیلی بد است و آلودگی از حد مجاز فراتر رفته: از ابتدای صبح روز سه شنبه میزان غلظت گرد و غبار در شهرهای استان افزایش یافته و این میزان در شهر اهواز از 710 میکروگرم در ساعت 9 صبح به سه هزار و 575 میکروگرم بر مترمکعب در ساعت 10 و 30 دقیقه رسیده است.
او درباره سایر شهرهای خوزستان هم گفته: میزان گردو خاک درشهرستان اندیمشک در حال حاضر 266 ،بهبهان 337 ،دزفول407،گتوند222،شوش 260،سوسنگرد205 و در ماهشهر به 420 میکروگرم بر متر مکعب رسیده است .
 
گردو خاک از ابتدای صبح امروز موجب تعطیلی مدارس و ادارات در شهرستان های اهواز ،هندیجان،ماهشهر،ماهشهر ،رامشیر ،بندر امام خمینی (ره)کارون،باوی ،هویزه ،حمیدیه و دشت آزادگان شده است .صراط نیوز

  • شهیدگمنام |

    آقای شکرخداموسوی تنها جان ۵میلیون نفر اهواز نیست که بی ارزش است بلکه جان میلیونها نفر در کلان شهر های صنعتی برای این دولت بی ارزش است درتهران نه دیگر خبری از تعطیلیه مدارس است نه اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل !! مردم که به فکر خودشان نیستند به دولت چه مربوط که دلش برای مردم بسوزد ؟همه بروند به جهنم ؟؟! !!