کد خبر: 74733

جمیلی:

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان از آغاز پیش فروش بلیت های نوروزی از تاریخ ۱۰ اسفندماه خبر داد و گفت: پیش فروش بلیت نوروزی در این مرحله به صورت اینترنتی انجام می شود.

کرمان خبر/ مسعود جمیلی اظهار داشت: نظارت بر جابجایی بار و مسافر بین شهری توسط ناوگان عمومی در سطح استان کرمانه به عهده اداره کل حمل و نقل پایانه های استان کرمان است.

وی ادامه داد: در ایام نوروز به ویژه در بحث انتقال مسافرین این اداره کل همانند سال های گذشته طرح ویژه نوروزی خود را به اجرا در خواهد آورد که براساس پیش بینی های صورت گرفته سعی می شود خدمات بهتر و مناسب تر به مردم کرمان ارائه شود.

جمیلی تصریح کرد: طرح ویژه نوروزی حمل و نقل و پایانه ها از ۲۵ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده اجرا می شود و نیروها در پایانه های کرمان مستقر می شود و بر جابجایی، حمل و نقل و انتقال مسافرین نظارت می کنند.

وی همچنین از همکاری با تشکل های صنفی این بخش به منظور شناسایی مسیرهای پرتردد، ناوگان های مورد نیاز خبر داد و افزود: در هنگام نوروز سفرها بیشتر شده و برنامه ریزی ها برای اینکه در روزهای پایان سال با کمبود ناوگان مواجه نشود در حال انجام است.

آمادگی ناوگان حمل و نقل و پایانه های کرمان در ایام نوروز

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان در خصوص آمادگی ناوگان خدمت رسانی به مردم در ایام نوروز، گفت: برای این منظور حدود ۵۵۰ دستگاه اتوبوس بین شهری، ۷۵۰ دستگاه مینی بوس و سه هزار و ۳۵۰ دستگاه سواری کرایه آماده سرویس دهی به مردم هستند.

وی در ادامه از آغاز پیش فروش بلیت ها از تاریخ ۱۰ اسفندماه خبر داد و افزود: پیش فروش بلیت نوروزی در این مرحله به صورت اینترنتی انجام می شود که مسافرین می توانند از طریق سایت www.mosaferyar.ir نسبت به رزو بلیت اقدام کنند.

جمیلی بیان داشت: از ۱۷ اسفندماه نیز مسافران می توانند علاوه بر امکان استفاده از اینترنت می توانند به صورت حضوری به حدود ۱۰۰ فروش بلیت موجود در سطح استان مراجعه کنند و نسبت به تهیه بلطی اقدام کنند.

وی یادآور شد: افراد می توانند با شماره ۳۲۶۵۲۷۱۷ شکایات و پیشنهادات خود را اعلام کنند که در اسرع وقت پیشنهادها رسیدگی شده و شکایات در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان با اشاره به اینکه هفت هزار راننده در این ایام به مردم خدمت رسانی می کنند، بیان داشت: پیش بینی می شود بین ۸۰۰ هزار تا یک میلیون نفر از ناوگان عمومی استفاده خواهند کرد.مهر