کد خبر: 74744

مسئول ستاد حج عمره دانشجویان کرمان:

مسئول ستاد حج عمره و عتبات عالیات دانشجویان استان کرمان گفت: 10 هزار نفر دانشجو در حج عمره امسال ثبت‌نام کردند و این در حالی است که سهم استان کرمان 597 نفر تعیین شده و این سهمیه بسیار کم است.

کرمان خبر/ حجت‌الاسلام علی عارفی اظهار داشت: تعداد کل دانشجویان ثبت‌نام کننده در حج عمره امسال 10 هزار نفر بودند و این در حالی است که سهم استان کرمان 597 نفر تعیین شده است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: سهمیه استان کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور بسیار کم است و از مسئول حج عمره و ستاد عتبات عالیات دانشجویان کشور درخواست داریم دو کاروان ویژمتاهلان و دو کاروان ویژه مجردان و یک کاروان ویژه اساتید به استان کرمان از سال آینده اضافه شود.

عارفی گفت: در 25 فروردین سال آینده دو کاروان دانشجویی و در چهارم اردیبهشت دو کاروان دیگر دانشجویی از کرمان عازم سرزمین وحی می‌شوند و کاروان اساتید 10 فروردین ماه سال آینده از تهران به سمت مدینه پرواز دارند.

وی بیان کرد: دو جلسه توجیهی ویژه متاهلان در اسفند ماه سال جاری و یک جلسه دیگر در سال 94 قبل از اعزام برگزار می‌شود.

مسئول ستاد حج عمره و عتبات عالیات دانشجویان تصریح کرد: یک جلسه توجیهی ویژه مجردان در اسفند ماه سال جاری و دو جلسه توجیهی در سال 94 قبل از اعزم به مدینه برگزار می‌شود.

عارفی عنوان کرد: دانشجویان باید این جلسات توجیهی را با توجه به شرایط سیاسی حال حاضر عربستان جدی بگیرند.

مسئول ستاد حج عمره و عتبات عالیات دانشجویان کرمان با اشاره به اینکه شرط اسلام نماز است، تصریح کرد: مهم‌ترین سر حج نماز است.فارس

ادامه اخبار