کد خبر: 74824

همزمان با فرارسیدن نوروز:

بنیاد امام موسی صدر همزمان با فرارسیدن فصل شکوفه‌ها اردوی جهادی در جنوب کرمان برگزار می‌کند.

به گزارش کرمان خبر، بنیاد امام موسی صدر از علاقمندان به حضور در اروهای جهادی درمناطق محروم جنوب کرمان دعوت به همکاری می کند. این اردو سه جهادعلمی، قرآنی و پزشکی را دنبال می کند. برنامه‌های علمی برای دانش آموزان مقطع سوم و پیش دانشگاهی و ششم ابتدایی و برنامه های پزشکی شامل آموزش بهداشت و خدمات دندانپزشکی خواهد بود.

اردو از 4 فروردین شروع و تا 12 فروردین ادامه خواهد داشت. مهلت ثبت نام جهت شرکت در اردو تا دهم اسفندماه سال جاری خواهد بود. علاقمندان می توانند جهت شرکت در این اردوی به سایت بنیاد صدر مراجعه و ثبت نام کنند.

بنا براین گزارش، بنیاد صدر، بنیادی مردمی و کاملا داوطلبانه است و از5 سال پیش به صورت جهادی فعالیت‌های علمی خود را در حمایت از دانش آموزان مستعد محروم‌ترین مناطق در جنوب کرمان، مرز بلوچستان با 6 دانش آموز شروع کرده و امروز به فضل خدا، حمایت خیرین، همرهان و جهادگران ایران عزیز در 5 زمینه علمی، فرهنگی، قرآنی، پزشکی و طرح ولی نعمتان خدماتی را به صدها دانش آموز مستعد و پرتلاش از فرزندان مناطق محروم کشور در استان کرمان و مناطقی از خراسان رضوی ارایه می دهد.

برخی از فعالیت های علمی این مجموعه عبارتند از:حمایت مالی برای تامین هزینه خوابگاه چند دانشجوی محروم، خرید کتب کمک آموزشی به صورت فردی برای تعدادی از دانش آموزان بیسیار مستعد، اعطاء بورسیه تحصیلی(کمک هزینه تحصیلی) به تعدادی دیگر از دانش آموزان مستعد و یتیم مناطق محروم،  پیگیری و کمک به ثبت نام دانش آموزان مستعد مناطق محروم برای مدارس نمونه و تیزهوشان، اداره خوابگاه اجاره ای تیزهوشان کهنوج (دانش آموزان روستایی تیزهوش تحت حمایت بنیاد صدر)، کمک و پیگیری برای ثبت نام تعدادی از دانش آموزان مستعد تحت حمایت بنیاد در آزمون های آزمایشی، برگزاری آزمون های آزمایشی موسسه قلم چی در رودبار جنوب و زهکلوت، آغاز تجهیز کتابخانه علمی بنیاد صدر در بخش چاه دادخدای قلعه گنج، آغاز طرح جامع علمی بنیاد صدر.(طرح تکمیل شده همرهان علمی،مشاوران علمی و جهادگران علمی)، پیگیری برای رفع مشکلات برخی از دانشجویان جنوب کرمانی دانشگاه های برتر کشور، تامین و پیگیری شهریه تعدادی از دانش آموزان محروم  مدارس نمونه و تیزهوشان جنوب کرمان. 

 جهاد علمی، فرهنگی، قرآنی و پزشکی از جمله برنامه‌های جهادی بنیاد علمی فرهنگی امام موسی صدر است که در سه مقطع از سال و با توجه به حضور جهادگران و برنامه های بنیاد در مناطق محروم برگزار می شود.

این اردوهای جهادی با هدف پیشرفت مناطق محروم در زمینه های ذکر شده صورت می گیرد. جهادگران از میان دبیران، دانشجویان برتر و نخبه، پزشکان و دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی و حافظان و قاریان قرآن و نیز صاحب نظران در عرصه برنامه های فرهنگی در این برنامه ها حضور می یابند.

زمان برگزاری این برنامه های جهادی در ایام تعطیلات،عید نوروز،ایام تابستان و یا تعطیلات میان ترم دانشجویان است.