کد خبر: 74889

شجاعی: برنامه ای برای بازگشت به سازمان فرهنگی هنری شهرداری ندارم؛ من اکنون رئیس خانه کاریکاتور انقلاب اسلامی هستم

سید مسعود شجاعی طباطبایی مدیرعامل برکنار شده خانه کاریکاتور ایران، وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در حکمی از سوی رئیس سازمان هنری - رسانه ای اوج به سمت مدیر خانه کاریکاتور انقلاب اسلامی منصوب شد.

 

به گزارش رجانیوز، ،شجاعی طباطبایی از چهره های برجسته و مطرح بین‎المللی در حوزه کاریکاتور است که داوری بسیاری از مسابقات جهانی را عهده دار بوده است. وی سابقه دبیری دو دوره مسابقه بین المللی کاریکاتور هولوکاست را در کارنامه خود دارد و به علت برگزاری دور اول این مسابقات در بیش از ۲۰ کشور دنیا ممنوع الورود و حتی تهدید به قتل شد. وی که شب گذشته از سمت خود در خانه کاریکاتور ایران وابسته به معاونت هنری سازمان فرهنگی – هنری شهرداری تهران برکنار شده بود، ماموریت تشکیل خانه جدیدالتاسیس کاریکاتور انقلاب اسلامی را عهده دار شده است. سازمان هنری – رسانه ای اوج تا پیش از این خانه های مستند، پویانمایی، سرود، طراحان، مرکز هنرهای نمایشی و .. را راه اندازی کرده و به نظر می رسد با را ه اندازی خانه کاریکاتور، زنجیره تخصصی هنر انقلاب اسلامی تکمیل تر شود. در حالی که شجاعی طباطبایی در روزهای گذشته از سوی معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برکنار شد، اما با پیگیری مسئولین ارشد این نهاد، حکم برکناری وی ملغی اعلام شد.

با این وجود شجاعی طباطبایی در گفتگو با خبرنگار رجانیوز در واکنش با انتشار خبر لغو حکم برکناری از خانه کاریکاتور ایران، اعلام کرد که من اکنون رئیس خانه کاریکاتور انقلاب اسلامی هستم و برنامه ای برای بازگشت به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ندارم. حضور شجاعی طباطبایی در راس خانه کاریکاتور انقلاب اسلامی، نوید بخش ایجاد یک حرکت جدید ، پرشتاب و انقلابی را به فعالان این حوزه داده است.