کد خبر: 74924

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان گفت: برنامه‌های متعدد جشنواره احسان و نیکوکاری از 9 تا 15 اسفندماه در استان برگزار می‌شود.

به گزارشکرمان خبر ، وحید میرزایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری اظهار کرد: هفته احسان و نیکوکاری امسال از 9 تا 15 اسفندماه با شعار «اکرام فاطمی، شور نیکوکاری» با برنامه‌های متعددی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به استقرار پایگاه‌های جشن نیکوکاری افزود: پایگاه‌های جشن نیکوکاری به صورت ویژه 13 اسفندماه در مدارس سراسر استان برپا می‌شوند.

میرزایی تصریح کرد: پنجشنبه 14 اسفندماه جشن نیکوکاری را با استقرار پایگاه‌ها در سطح شهر و مراکز نیکوکاری و جمعه 15 اسفندماه در میعادگاه‌های نماز جمعه و مسیرهای پیاده‌روی برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کرمان اضافه کرد: امسال در تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری کرمان مقرر شده است تا با توجه به ایام پایانی سال، اقلام مازاد و قابل استفاده شهروندان را به نفع نیازمندان جمع‌آوری کنیم.

وی ادامه داد: بر این اساس اقلامی که قابل استفاده باشند در صورت نیاز به تعمیرات جزئی به خانواده‌های نیازمند اعطا می‌شود و در مورد اقلام غیرقابل استفاده نیز وجه حاصل از فروش آنها برای رفع نیاز محرومان تعلق خواهد گرفت.

میرزایی تصریح کرد: در حال حاضر پنج هزار زوج جوان در کرمان نیازمند جهیزیه هستند که می‌توانیم با درآمد حاصل از فروش اموال مازاد شهروندان بخشی از نیاز آنها را تامین کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بانک اطلاعاتی افراد نیازمند و نوع کالای مورد نیاز آنها نیز توسط کمیته امداد تهیه شده است تا بعد از اجرای طرح بتوانیم در اسرع وقت نسبت به رفع نیازها آنها اقدام کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کرمان با اشاره به طرح‌های فرهنگی این نهاد اظهار کد: 5 هزار و 700 نفر از مددجویان کمیته امداد طی سال جاری به اردوهای فرهنگی اعزام شده‌اند.

میرزایی ادامه داد: در حوزه اشتغال نیز در بهمن‌ماه سال جاری جشن خودکفایی پنج هزار خانواده را برگزار کردیم که توانسته‌اند با استفاده از تسهیلات کمیته امداد برای خود اشتغال‌زایی کنند.

وی افزود: تا بهمن‌ماه سال جاری 35 میلیارد تومان جذب منابع بانکی در حوزه اشتغال‌زایی داشتیم و 10 میلیارد تومان دیگر را نیز بانک‌ها برای فروردین‌ماه سال آینده متعهد شده‌اند.

میرزایی گفت: 11 میلیارد تومان نیز از منابع کمیته امداد برای امر اشتغال‌زایی پرداخت شده است.

فارس