کد خبر: 74948

همزمان با سراسر کشور 1692 پایگاه شور نیکوکاری در مدارس استان کرمان راه‌اندازی شده است.

صبح امروز همزمان با سراسر کشور آیین شور نیکوکاری با حضور جمعی از مسئولان استان در مدرسه ابتدایی دخترانه معلم کرمان برگزار شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان در این آیین با اشاره به شعار امسال هفته احسان و نیکوکاری با عنوان «اکرام فاطمی، شور نیکوکاری» اظهار داشت: کمک‌هایی که در مدارس جمع‌آوری می‌شود با نظارت کمیته امداد بین دانش‌آموزان نیازمند همان مدرسه توزیع می‌شود.

وحید میرزایی از برپایی پایگاه‌های شور نیکوکاری در روز پنج‌شنبه 14 اسفندماه در سطح پایگاه‌های کمیته امداد در سراسر استان کرمان خبر داد و عنوان کرد: جمعه 15 اسفند‌ماه نیز پایگاه‌های کمیته امداد در مسیرهای راهپیمایی و میعادگاه‌های نماز جمعه آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم خیر استان هستند.

وی افزود: بر اساس بانک اطلاعاتی کمیته امداد کرمان از نیازمندان در سراسر استان تهیه کرده است، کمک‌های جمع‌آوری شده در اسرع وقت میان نیازمندان توزیع می‌شود.

معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان کرمان نیز گفت: یک هزار و 692 پایگاه شور نیکوکاری در مدارس استان کرمان راه‌اندازی شده و از این تعداد 192 پایگاه مربوط به شهر کرمان است.

محمدکاظم رجایی افزود: سال گذشته بالغ بر 2 میلیارد ریال کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری در استان کرمان جمع‌آوری شد و طبق روال هرساله بر این مبلغ افزوده می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح امدادیاران محله با همکاری آموزش و پرورش در محل برخی پایگاه‌های شور نیکوکاری تصریح کرد: در این طرح برخی دانش‌آموزان به ‌عنوان امدادیاران محله به‌منظور سفیران کمیته امداد‌، کمک‌های مردمی را جمع‌آوری می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان نیز در این آیین با گرامیداشت 14 اسفندماه سالروز تاسیس کمیته امداد گفت: ‌حضرت امام خمینی چند روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی به‌منظور ‌کمک به نیازمندان جامعه دستور به تشکیل کمیته امداد دادند.

علی زنگی‌آبادی افزود: اقدام ارزشمند کمک به نیازمندان و محرومان و خیرخواهی برای دیگران در جامعه اسلامی بیش از پیش جایگاه خود را در فرهنگ ما حفظ کرده و امیدواریم این فرهنگ تا جایی ارتقا یابد که دیگر نیازمندی در جامعه نداشته باشیم.